• 2013-07-02

Nagrody konkursu Grolsch Bottle Art

Zwyciężczynią konkursu Grolsch Bottle Art 2013, który jest częścią krakowskiego ArtBoom Festival, jest Ewa Dyk z Krakowa.

Wieszak na ubrania, Klub Piękny Pies w Krakowie, proj. Ewa Dyk, fot. Krzysztof Cichuta (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wieszak na ubrania, Klub Piękny Pies w Krakowie, proj. Ewa Dyk, fot. Krzysztof Cichuta (źródło: materiały prasowe organizatora)

Znane są już nazwiska zwycięzców konkursu na element wyposażenia barowego dla młodych designerów. W tym roku projekty zaskoczyły jurorów praktycznością i dużym zaangażowaniem w temat recyklingu. Zwycięzcy dostali nagrody pieniężne na łączną kwotę 5000 zł, a część z projektów już zdobi wnętrza kultowych lokali w Polsce.

Zwyciężczynią konkursu Grolsch Bottle Art 2013 jest Ewa Dyk z Krakowa, której dwa projekty bezapelacyjnie przekonały jurorów swoją praktycznością i wykorzystaniem techniki recyklingu.

Siedzisko do ogródka zaprojektowane dla poznańskiego klubu Opcja wydaje się być dokładnie tym, czego w lokalu dotychczas brakowało. Trawa otulająca beczkę od piwa dodaje temu prostemu, aczkolwiek wdzięcznemu projektowi akcentu humorystycznego i jest przede wszystkim użyteczne

– uzasadnia wybór przewodnicząca jury konkursu Małgorzata Gołębiowska.

Dodatkowo wyróżniono i przyznano nagrody po 1 000 zł za dwa równie interesujące projekty z wykorzystaniem butelek piwa Grolsch; oświetlenie do ogródka klubu Dragon w Poznaniu autorstwa Anny Szczęsnej oraz wieszak na ubrania do Strefy Kultywator w Poznaniu autorstwa Krystiana Kusza. Uwagę jurorów przykuło eleganckie i precyzyjne wykończenie projektów oraz nienachalna obecność przedmiotu, a wręcz wpasowująca się w otoczenie lokalu.

W tegorocznej edycji konkursu poziom prac zaskoczył wszystkich jurorów. Designerzy projektowali swoje przedmioty z myślą o docelowych miejscach, w których chcieliby zaaranżować przestrzeń. Wśród nich znalazły się numerki do szatni, wieszaki na ubrania i torebki, oświetlenie i wyposażenie ogródka ale także aranżacja kominka a nawet mural. Kreatywności w tym roku nie zabrakło.

Wszystkie zwycięskie projekty można już podziwiać w wybranych lokalach w Warszawie, Krakowie i Poznaniu. Niektóre z nich z pewnością zagoszczą na długo bo jak zdradzili właściciele partnerskich knajp, projekty okazują się przydatne na co dzień i podkreślają charakter ich miejsca.

Konkurs Grolsch Bottle Art odbywa się w ramach Festiwalu Sztuk Wizualnych Grolsch ArtBoom Festival. To największe tego typu wydarzenie, prezentujące w Krakowie sztukę̨ w przestrzeni publicznej. Festiwal ma charakter interdyscyplinarny i międzynarodowy – projekty łączą sztukę̨ współczesną, performance, happening z muzyką i działaniami społecznymi.

Grolsch ArtBoom Festival
7-21 czerwca 2013 r.
Kraków

Dodaj komentarz