• 2013-07-01

Światła rampy Chaplina od sierpnia na ekranach kin

2 sierpnia do kin studyjnych w całej Polsce ponownie trafią Światła rampy w reżyserii Charliego Chaplina.

Kadr z filmu „Światła rampy” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Kadr z filmu „Światła rampy” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Aktualizacja, 17 lipca 2013 r.: z przyczyn niezależnych od dystrybutora, zaplanowane na 2 sierpnia Światła rampy z udziałem Bustera Keatona oraz Charliego Chaplina, pojawią się w kinach w październiku 2013.

W przededniu I wojny światowej stary, zapomniany clown Calvero (Chaplin) dożywa swoich dni, topiąc rozgoryczenie w alkoholu. Jego życie zmienia się w chwili, w której ratuje młodą tancerkę Terry (Claire Bloom) od otrucia się gazem. Calvero pomaga niedoszłej samobójczyni zdobyć pieniądze na leczenie i zakochuje się w dziewczynie. Czule pielęgnowana Terry odzyskuje zdrowie i zaczyna występować, tym razem z sukcesem. Próby powrotu Calvero na scenę są mniej skuteczne. Tymczasem Terry zakochuje się w młodym kompozytorze, Neville’u, a Calvero znika z jej życia, nie chcąc stać na przeszkodzie jej szczęściu. Dziewczyna odnajduje go jednak na ulicy. Poruszony jej dobrocią Calvero postanawia wystąpić w koncercie charytatywnym…

Tym wzruszającym i mądrym filmem Charlie Chaplin oddał hołd starym musicalom i rodzinnemu Londynowi. To także jedyna okazja ujrzenia wspólnego występu Chaplina z innym legendarnym komikiem – Busterem Keatonem.

Światła rampy (Limelight)
Reżyseria/Scenariusz/Produkcja: Charles Chaplin
Obsada: Charles Chaplin, Claire Bloom, Buster Keaton, Sydney Chaplin, Norman Lloyd
Dystrybucja: Art-House
W kinach od 2 sierpnia 2013 r.

Dodaj komentarz