• 2013-07-01

Martyna Wojciechowska – Zwierzaki świata

Od 6 lipca w ogródku kawiarni festiwalowej Let’s Art Cafe w Sopocie będzie można oglądać wystawę fotografii Martyny Wojciechowskiej pt. Zwierzaki świata.

Na zdjęciu Martyna Wojciechowska, fot. Małgorzata Łupina (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na zdjęciu Martyna Wojciechowska, fot. Małgorzata Łupina (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wielkoformatowe zdjęcia przedstawiają niezwykłych bohaterów, których Martyna spotkała w egzotycznych zakątkach świata podczas swoich licznych podróży na krańce świata. Historie tych spotkań podróżniczka opisała w swojej książce dla dzieci Zwierzaki świata, którą będzie podpisywać podczas wernisażu.

(…) Mam nadzieję, że lubisz zwierzęta, a dzięki mnie polubisz je jeszcze bardziej, zdradzę Ci mnóstwo sekretów np. że słonie boją się myszy, mrówkojady mają język dziesięć razy dłuższy od Twojego, a orangutany uwielbiają jeść duriany, najbardziej śmierdzące owoce świata, i że można oswoić hipopotama i razem z nim oglądać w telewizji seriale. (…). Zapraszam Cię w niesamowitą podróż w najbardziej egzotyczne zakątki świata.

Martyna Wojciechowska

Wystawa Zwierzaki świata towarzyszy festiwalowi Orange Kino Letnie Sopot-Zakopane 2013 i ma charakter otwarty dla wszystkich spacerujących po sopockim Molo zarówno w dzień, jak i w nocy.

Martyna Wojciechowska, dziennikarka i podróżniczka, redaktor naczelna magazynów National Geographic Polska oraz NG Traveler. Od 1998 roku związana z telewizją TVN, dla której zrealizowała m.in. program “Misja Martyna” oraz popularną serię dokumentalną Kobieta na krańcu świata (5 sezonów). Pierwsza Polka na mecie rajdu Dakar (2002), druga Polka w historii, która zdobyła Koronę Ziemi. W 2013 roku zwyciężyła w plebiscycie studentów dziennikarstwa z całego kraju – wybrali ją osobą, którą chcieliby zostać. Autorka bestsellerowych książek, m.in. ostatniej serii dla najmłodszych Dzieciaki świata i Zwierzaki świata.

Martyna Wojciechowska, Zwierzaki świata
Wernisaż: 6 lipca 2013 roku, godz. 16.00
Wystawa potrwa do końca lipca 2013 roku
Let’s Art Cafe w Sopocie

Dodaj komentarz