• 2013-07-01

Krzysztof Wojtarowicz ze Studium światła i cienia w Warszawie

Od 26 czerwca w Galerii Sztuki Współczesnej Quadrat w Warszawie można oglądać wystawę prac Krzysztofa Wojtarowicza pt. Studium światła i cienia.

Autor pracy: Krzysztof Wojtarowicz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autor pracy: Krzysztof Wojtarowicz (źródło: materiały prasowe organizatora)

Krzysztof Wojtarowicz w swej twórczości interpretował rzeczywistość, a odbierał ją przez pryzmat własnych doświadczeń, przemyśleń i analizy nie zawsze łatwej rzeczywistości. Jak sam przyznał, tworzył, by wyzwolić się spod nacisku rzeczywistości i stworzyć własny świat, nad którym panuje. To stąd w jego pracach realność spotyka się z tajemniczym, abstrakcyjnym światem pełnym emocji, skojarzeń i kolorów.

Joanna Dembowska, właścicielka Galerii Qadrat

Krzysztof Wojtarowicz (1957-2004) ukończył z wyróżnieniem Wydział Malarstwa w warszawskiej ASP w pracowni prof. Stefana Gierowskiego w 1981 r. Jego prace, począwszy od lat osiemdziesiątych, prezentowały na wystawach indywidualnych galerie w Polsce, w Niemczech, Holandii, Francji i we Włoszech. Krótko przed swoją śmiercią w 2004 r. artysta o swojej twórczości napisał:

Powstają nowe dziedziny sztuki, lecz moje malarstwo jest zakorzenione w tradycji (…) pozostaje figuratywne, choć inspiracje były różne (…) Obok fotograficznej dokładności lubię przypadek, gest pędzla, fakturę. Z realistycznym pierwszym planem kontrastuje drugi, gdzie króluje nieokreślona atrakcyjna kompozycja, malarski coctail, w którym jednoznaczny realizm pierwszego planu podkreśla kontrolowany chaos otoczenia.

Krzysztof Wojtarowicz, Studium światła i cienia
Wernisaż: 26 czerwca 2013 roku
Wystawę można oglądać do 15 lipca 2013 roku
Galeria Sztuki Współczesnej Quadrat
al. Witosa 31
Warszawa

Dodaj komentarz