• 2013-06-29

Stowarzyszenie Akwarelistów Polskich o pasjach i namiętnościach

Od 14 czerwca w Muzeum w Bielsku-Białej można oglądać wystawę prac Stowarzyszenia Akwarelistów Polskich pt. Akwarela – pasje i namiętności.

Stowarzyszenie Akwarelistów Polskich, „Akwareliści – pasje i namiętności”, Muzeum w Bielsku-Białej, plakat wystawy (źródło: materiały prasowe organizatora)

Stowarzyszenie Akwarelistów Polskich, „Akwareliści – pasje i namiętności”, Muzeum w Bielsku-Białej, plakat wystawy (źródło: materiały prasowe organizatora)

W ramach obchodów 40-tej rocznicy udostępnienia dla zwiedzających Willi Juliana Fałata w Bystrej – Oddziału Muzeum w Bielsku-Białej oraz 160 – tej rocznicy urodzin artysty, która mija 30 lipca, Muzeum w Bielsku-Białej wraz ze Stowarzyszeniem Akwarelistów Polskich przygotowało wystawę p.t.: Akwarela – pasje i namiętności.

Na wystawie będzie można obejrzeć prace ponad 30 współczesnych artystów należących do Stowarzyszenia. Swoje akwarele wystawią m.in.: Kazimierz Karczmarzyk, Wiktor Gago, Michał Orłowski, Ryszard Rogala, Krystyna Raczkiewicz, a także współpracujący od dawna z bielskim muzeum Krzysztof Ludwin i Andrzej Kacperek.

Stowarzyszenie Akwarelistów Polskich powstało w 2009 roku. Głównym celem jego działania jest promocja malarstwa akwarelowego w Polsce i zagranicą. Obecnie do Stowarzyszenia należy ponad 40 twórców, dla których ta technika jest wielką pasją i sposobem na życie. Dzięki działalności Stowarzyszenia pojawił się swoisty pomost między polskimi tradycjami malarstwa akwarelowego, a artystami współczesnymi, którzy z tysiąca różnych dróg wypowiedzi artystycznej, wybrali akurat tę, którą dawno temu podążał Julian Fałat.

Kurator: I. Koźbiał-Grzegorzek

Stowarzyszenie Akwarelistów Polskich, Akwarela – pasje i namiętności
Wystawę można oglądać od 14 czerwca do 31 sierpnia 2013 roku
Wernisaż: 30 lipca 2013 roku, godz. 18.00
Muzeum w Bielsku-Białej
Galeria im. ks. Aleksandra Józefa Sułkowskiego
Bielsko-Biała

Dodaj komentarz