• 2013-06-29

II edycja konkursu FUTUWAWA

Od 1 lipca do 15 sierpnia można nadsyłać projekty do II edycji konkursu FUTUWAWA na najlepszy projekt dla Warszawy przyszłości.

„Planty na Ochocie”, proj. Helena Wawrzeniuk (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Planty na Ochocie”, proj. Helena Wawrzeniuk (źródło: materiały prasowe organizatora)

1 września 2012 roku wystartował portal FUTUWAWA – interaktywna przestrzeń wystawiennicza miejskich projektów związanych z Warszawą i ulokowanych na mapie miasta. Portal ukazuje stolicę jako przestrzeń niczym nieograniczonego eksperymentu, pozwala nałożyć na nie nową, wyobrażoną siatkę przestrzeni miejskiej i skonfrontować z obecną zabudową i infrastrukturą.

Projekty prezentowane w FUTUWAWIE dotyczą realizacji z zakresu sztuki w przestrzeni publicznej (instalacje, rzeźby, pomniki, murale), rozwiązań architektonicznych oraz urbanistycznych (budynki, mosty, przestrzenie zielone, zespoły zabudowy miejskiej, meble miejskie etc.), których utopijność/dystopijność/ futurystyczność sprawia, że nie mogą zostać zrealizowane ze względów planistycznych, technologicznych, finansowych i wielu innych. Prezentowane są także projekty gotowe do realizacji, które być może, w bardzo niedalekiej perspektywie, pojawią się na mapie Warszawy.

W 2012 roku odbyła się I edycja otwartego międzynarodowego konkursu na najciekawszy projekt dla Warszawy przyszłości, w której udział wzięli: największe polskie pracownie architektoniczne i artyści, zagraniczni twórcy architektury i sztuki, studenci, absolwenci oraz amatorzy.

Nagrodę w głosowaniu internautów zdobył projekt Heleny Wawrzeniuk Planty na Ochocie.

„Sauny na Wiśle” proj. BudCud (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Sauny na Wiśle” proj. BudCud (źródło: materiały prasowe organizatora)

W tym roku organizatorzy także zapraszają architektów, artystów działających w przestrzeni publicznej i wszystkich zainteresowanych do udziału w II edycji konkursu FUTUWAWA na najlepszy projekt dla Warszawy przyszłości.

Projekty można nadsyłać od 1 lipca do 15 sierpnia 2013 roku. Sponsorem nagród w konkursie jest Ghelamco Poland:

  • Nagroda Jury Konkursowego – 5 000 zł
  • Nagroda Internautów – 3000 zł

Prace można zgłaszać indywidualnie lub grupowo, liczba projektów nie jest ograniczona. Szczegółowe wytyczne i regulamin konkursu dostępne są na stronie organizatora.

FUTUWAWA – konkurs
Zgłoszenia: 1 lipca – 15 sierpnia 2013 r.

Dodaj komentarz