• 2013-06-29

Estońska bitwa o Asymmetry i Art Meetings

Trzy estońskie zespoły występujące na festiwalu Patarei Kultuuritolm w Tallinnie zawalczą o występ na Asymmetry Festival we Wrocławiu. Grupa, która zwycięży, zostanie pierwszym ogłoszonym artystą przyszłorocznej edycji Asymmetry. Możliwość zagrania na wrocławskim święcie muzyki alternatywnej stwarza Art Meetings, czyli multikulturowy projekt organizowany przez wrocławski klub Firlej i fundację Eclectica. Celem projektu jest upowszechnienie polskiej kultury niezależnej za granicą i inicjowanie międzynarodowej współpracy kulturalnej.

Art Meetings, logo (źródło: materiały prasowe organizatora)

Art Meetings, logo (źródło: materiały prasowe organizatora)

W konkursie Art Meetings dla estońskich zespołów wzięło udział blisko 60 projektów.

Estończycy zachwycili nas podwójnie. Najpierw ilością, a potem jakością zgłoszeń. Mimo tego, że większość propozycji pochodziła od młodych zespołów, przeważały projekty w pełni profesjonalne.

Tak pierwszy etap rywalizacji podsumował Robert Chmielewski, dyrektor Asymmetry Festival i klubu Firlej.

Decyzją polsko-estońskiego jury do drugiego etapu konkursu Art Meetings przechodzą:

  1. Redneck Rampage, pełen energii groove-metalowy kwintet
  2. Sibyl Vane, alt-rockowe trio z damskim wokalem
  3. Talamak, pięcioosobowy band wykonujący klimatyczny, niezależny pop

Wszystkie trzy grupy otrzymują tym samym możliwość występu na Art Meetings organizowanym w ramach festiwalu Patarei Kultuuritolm, który odbędzie się 12-13 lipca w Tallinnie, w niezwykle klimatycznej przestrzeni byłego więzienia. To właśnie wtedy jury zadecyduje któremu z trzech zespołów przypadnie w udziale nagroda główna, czyli występ na przyszłorocznym Asymmetry. Decyzji dokonają przedstawiciele Asymmetry Festival, fundacji Eclectica i festiwalu Patarei Kultuuritolm.

Art Meetings 2013
Festiwal odbędzie się 12 i 13 lipca 2013 roku
Tallin

Dodaj komentarz