• 2013-06-28

Terminal Designu

Po dwóch latach przerwy spowodowanych remontem Teatru Muzycznego w Gdyni Terminal Designu wraca na plac Grunwaldzki. Od 5 do 14 lipca stanie się sercem festiwalu Gdynia Design Days.

Terminal Designu, proj. Tabanda (źródło: materiały prasowe organizatora)

Terminal Designu, proj. Tabanda (źródło: materiały prasowe organizatora)

Takiego Terminalu jeszcze nie było – w piętrowej konstrukcji znajdzie się przestrzeń wystawiennicza, wykładowa, warsztatowa, strefa multimedialna, przestrzeń gastronomiczna, księgarnia i strefa wakacyjnego relaksu. Dzięki temu po wysłuchaniu wykładu lub po warsztatach każdy może wypić kawę, wygrzać się w słońcu lub porozmawiać ze specjalistą, czy projektantem. W Terminalu będzie można zobaczyć także nagrodzoną w Berlinie wystawę Współczesne Improwizacje. Kuratorami wystawy oraz autorami koncepcji przestrzennej Terminalu Designu są Megi Malinowska, Filip Ludka i Tomek Kempa z grupy projektowej Tabanda.

Program Gdynia Design Days będzie obfitował w nowatorskie wystawy, twórcze warsztaty oraz liczne wydarzenia towarzyszące realizowane przez środowisko kreatywne z całej Polski. Partnerem merytorycznym szóstej edycji festiwalu Gdynia Design Days jest Paweł Pomorski z grupy projektowej Malafor. Organizatorem wydarzenia jest Centrum Designu Gdynia.

Gdynia Design Days 2013
5-14 lipca 2013 r.
Gdynia

Dodaj komentarz