• 2013-06-27

Meteora – opowieść o wierze i miłości

Od 23 sierpnia na ekranach kin będzie można oglądać film pt. Meteora w reżyserii Spirosa Stathoulopoulosa.

Kadr z filmu „Meteora” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kadr z filmu „Meteora” (źródło: materiały prasowe organizatora)

W Tesalii w środkowej Grecji, znajdują się dwa klasztory. Wyglądają, jakby były zawieszone między niebem a ziemią… Pod nimi, w dolinie toczy się zwyczajne życie wypełnione pracą i gwarem, stanowiące mocny kontrast w stosunku do ascetycznego, przepełnionego pobożnością i ciszą klasztornego świata. Młody mnich Theodoros i zakonnica Urania postanowili poświęcić życie Bogu i surowym praktykom religijnym. Ale rodzące się między nimi uczucie stawia ich dotychczasowe wybory pod znakiem zapytania. Rozdarci pomiędzy duchowym powołaniem i zwykłymi ludzkimi pragnieniami muszą zdecydować, którą ścieżkę wybrać…

Meteora Spirosa Stathoulopoulosa to opowieść o wierze, w której trudno wytrwać, kiedy pojawia się miłość. Film brał udział w konkursie głównym Berlinale 2012.

Spiros Stathoulopoulos urodził się w Grecji w 1978 roku, ale w wieku ośmiu lat przeniósł się do Kolumbii. Był jeszcze uczniem, kiedy zaczął reżyserować filmy. Jako czternastolatek odebrał swoją pierwszą nagrodę za film krótkometrażowy. Studiował reżyserię w Kolumbii oraz na CSU w Kalifornii. Jego pełnometrażowy debiut PVC-1, nakręcony w jednym ciągłym ujęciu, został pokazany w sekcji Directors’ Fortnight na MFF w Cannes w 2007 roku. Meteora to jego drugi film fabularny.

Meteora
Reżyseria: Spiros Stathoulopoulos
Theo Alexander, Tamila Koulieva
Dystrybucja: Aurora Films
W kinach od 23 sierpnia 2013 r.

Dodaj komentarz