• 2013-06-26

Śnieżka w rytmie… flamenco

9 sierpnia polską premierę będzie mieć Śnieżka – obsypana nagrodami, nowa filmowa wersja słynnej baśni braci Grimm, opowiedziana w rytmie flamenco.

Kadr z filmu „Śnieżka” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Kadr z filmu „Śnieżka” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Śnieżka to baśń, którą zna każdy – w aranżacji, jakiej nie widział jeszcze nikt. Twórcy filmu przenoszą widza w niezwykle barwne czasy flamenco i torreadorów, a całość przedstawiają na biało-czarnej taśmie filmowej, tworząc niezwykłe dzieło na miarę obsypanego Oscarami Artysty. Śnieżka to zdobywca aż 32 wyróżnień (w tym 10 statuetek Goya i Specjalna Nagroda Jury w San Sebastian) i oficjalny hiszpański kandydat do nagrody Akademii Filmowej.

Mała dziewczynka o imieniu Carmen nigdy nie miała okazji poznać swojej pięknej, zmarłej przedwcześnie matki. Jej ojciec, niegdyś sławny torreador, zaniedbuje córkę, ulegając złemu wpływowi nowej żony. Macocha z całego serca nienawidzi dziecka i pewnego dnia postanawia pozbyć się go raz na zawsze. Dziewczynce udaje się jednak uciec śmiertelnemu przeznaczeniu. Spotyka wesołą kompanię małych torreadorów, którzy przyjmują ją do swojej grupy i dają przezwisko Śnieżka. Carmen pragnie pójść w ślady ojca i – z pomocą nowych przyjaciół – stać się mistrzynią corridy. Zła macocha, kiedy dowiaduje się, że Śnieżka żyje, postanawia dokonać zbrodniczego dzieła…

Śnieżka
Reżyseria i scenariusz: Pablo Berger
Obsada: Macarena García, Maribel Verdú, Daniel Giménez Cacho, Ángela Molina
W kinach od 9 sierpnia 2013 roku

Dodaj komentarz