• 2013-06-26

Orange Kino Letnie Sopot – Zakopane 2013

Od 1 lipca do końca sierpnia miasta partnerskie – Sopot i Zakopane zamienią się w największe w Europie kina pod gwiazdami w ramach festiwalu Orange Kino Letnie. 

Orange Kino Letnie na sopockim molo (źródło: materiały prasowe organizatora)

Orange Kino Letnie na sopockim molo (źródło: materiały prasowe organizatora)

Jak co roku organizatorzy zapraszają na największe polskie i zagraniczne hity filmowe, wyświetlane codziennie na olbrzymich ekranach, na sopockim Molo i przy zakopiańskich Krupówkach. Oba miasta, we wszystkie weekendy wakacji, połączy pociąg PKP Intercity z Wagonem Filmowym Orange Kino Letnie.

W Sopocie i w Zakopanem czekają na widzów letnie sale kinowe, gdzie można oglądać filmy siedząc wygodnie na plażowych leżakach lub góralskich ławach. Każdego wieczoru w niepowtarzalnych projekcjach na Molo i przy Krupówkach (Górna Rówień Krupowa) może uczestniczyć ponad 1000 osób. Początek seansów tuż po zachodzie słońca. Wstęp na wszystkie pokazy jest bezpłatny (w Sopocie potrzebny jest jedynie bilet wstępu na molo).

Festiwal Orange Kino Letnie Sopot – Zakopane prezentuje bogaty i różnorodny repertuar. Filmowy rozkład jazdy rozpoczyna się w poniedziałek cyklem Kino pozytywnej energii, w którym wyświetlane będą takie filmy jak francuska komedia Nietykalni, Zakochani w Rzymie Woody’ego Allena czy rozśpiewane Mamma Mia! z Meryl Streep. We wtorki w cyklu Made in Poland zaprezentowane zostaną rodzime mega hity ostatniego roku jak np. Jesteś Bogiem czy Sęp. W środy z Orange i mega hitem m.in. Mroczny Rycerz powstaje oraz Magic Mike z Channingiem Tatum. W czwartki, cykl specjalny My name is Ryan. Ryan Gosling, który rozpocznie się od pokazu Pamiętnika z ulubieńcem publiczności w roli głównej.

Orange Kino Letnie w Zakopanem (źródło: materiały prasowe organizatora)

Orange Kino Letnie w Zakopanem (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na początek weekendu, w piątki, pod hasłem Amerykańskie opowieści, najciekawsze produkcje zza oceanu m.in.: oscarowa Operacja Argo Bena Afflecka oraz Django Quentina Tarantino. Tematem sobotnich seansów będą Wielkie historie miłosne, a wśród nich m.in: Romeo i Julia z Leonardo Di Caprio i Anna Karenina z Keirą Knightley. Na koniec tygodnia, w niedziele, w cyklu inspirowanym serialem telewizji TVN o podróżach Martyny Wojciechowskiej Kobieta na krańcu świata: będzie można zobaczyć m.in.: Jedz, módl się i kochaj z Julią Roberts, francusko-libański Karmel oraz Frida, historia życia meksykańskiej malarki, z Salmą Hayek w roli tytułowej.

Tatry i Bałtyk połączy, przygotowany przez PKP Intercity, specjalny pociąg z Wagonem Filmowym Orange Kino Letnie, który będzie kursował we wszystkie weekendy wakacji. W tej mobilnej sali kinowej, przez całą podróż – non stop! – wyświetlane będą hity kinowe ostatnich lat. Ważny bilet na pociąg jest jednocześnie biletem wstępu do Wagonu Filmowego. Rodzicami Chrzestnymi Wagonu Filmowego są Katarzyna Figura i Piotr Siwkiewicz niezapomniany duet z kultowego filmu Radosława Piwowarskiego Pociąg do Hollywood.

6 lipca, podczas uroczystej gali w Sopocie, zostanie wręczony Diamentowy Klaps Filmowy, nagroda festiwalowa przyznawana aktorowi lub aktorce, którzy wnoszą do kina pozytywną energię. W poprzednich latach nagrodę otrzymali Borys Szyc i Anna Przybylska.

Orange Kino Letnie Sopot – Zakopane 2013
1 lipca – 31 sierpnia 2013 r.
Sopot, Zakopane

Dodaj komentarz