• 2013-06-26

Heineken Design Pavilion

Tomek Rygalik zaprojektował przestrzeń Heineken Design Pavilion, wokół której skupią się wszystkie aktywności związane z designem na tegorocznym Open’er Festivalu.

Heineken Design Pavilion, proj. Tomek Rygalik (źródło: materiały prasowe organizatora)

Heineken Design Pavilion, proj. Tomek Rygalik (źródło: materiały prasowe organizatora)

Centralnym punktem tegorocznego Open’er Festival, wokół którego skupiać się będą aktywności związane z designem, będzie specjalna strefa dla festiwalowiczów – Heineken Design Pavilion – zaprojektowana przez parę polskich projektantów: Tomka i Gosię Rygalik. W efekcie kompilacji świata marki holenderskiego piwa i wizji projektanta, powstała niezwykła, inspirująca przestrzeń, która stanie się ważnym punktem tegorocznej edycji Festivalu.

Heineken Design Pavillion, w pełni oddaje ducha designu marki Heineken. Pavilion tworzy struktura, której fasada – dzięki wykorzystaniu giętkich, długich desek – nadaje konstrukcji wyrazistego charakteru i jednocześnie odzwierciedla charakterystyczne dla Studia Rygalik wykorzystanie właściwości materiałów oraz użycie minimalnych środków. Dodatkowo, Tomek Rygalik zaprojektował meble dedykowane marce Heineken. W Pavilionie znajdą się m.in. niskie krzesło czy wielofunkcyjny stołek, których wygląd nawiązuje i ściśle współgra z wyglądem zewnętrznej fasady Pavilionu.

Niewątpliwie Heineken Design Pavilion stanie się jednym z ważniejszych wydarzeń tegorocznego Open’era, także jako miejsce finału konkursu Open Design Explorations, w ramach którego najlepsi projektanci, dostaną szansę współprojektowania Lounge Baru Heinekena.

Zapro Pavilion autorstwa Tomka Rygalika będzie także areną różnorodnych aktywności związanych z designem. Wspólnie z magazynem MALEMEN, publiczność Open’era będzie miała szansę zaprojektować imponującą konstrukcję z folii PCV z Maciejem Siudą, nauczyć się podstaw designu od Oskara Zięty i stworzyć własny t-shirt z Michałem Szulcem. Magazyn FUTU wraz z przyjaciółmi zaprosi wszystkich festiwalowiczów na serię wykładów i warsztatów o różnych dziedzinach designu: Product, Motion i Architecture. Nie zabraknie też wykładów Tomka Rygalika o historii i przyszłości designu.

Heineken Open’er Festival
3-6 lipca 2013 r.
Lotnisko Gdynia Kosakowo

Dodaj komentarz