• 2013-06-25

Art must be beautiful

Od 28 czerwca w Spectra Art Space w Warszawie będzie można oglądać wystawę zbiorową pt. Art must be beautiful, na której zostaną pokazane dzieła z Kolekcji Regionalnej Zachęty Sztuki Współczesnej w Szczecinie.

Autorka pracy: Monika Wiechowska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autorka pracy: Monika Wiechowska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa odbędzie się w Spectra Art Space w Warszawie, galerii prowadzonej przez Fundację Rodziny Staraków, która [osiada jedną z największych i najlepiej skomponowanych kolekcji w Polsce. W Spectra Art Space prezentuje część ze swoich najnowszych zbiorów, m.in. dzieła najwybitniejszych polskich artystów II połowy XX wieku.

Zarówno swoją kolekcję jak i inne wystawy sztuki współczesnej są organizowane w Spectra Art Space. Jest to eksperymentalna przestrzeń znajdująca się w biurowcu przy ul. Bobrowieckiej w Warszawie. Prócz unikalnej kolekcji warto zwrócić uwagę na budynek, w którym ona się znajduje. Jego projekt architektoniczny został wyróżniony przez prestiżowe wydawnictwo Phaidon Atlas of 21st Century WorldArchitecture.

dr hab. Agata Zbylut, Prezes Zachęty Sztuki Współczesnej w Szczecinie

Artyści: Izabella Gustowska, Maciej Kurak, Kamil Kuskowski, Natalia LL, Agata Michowska, Johan Muyle, Hanna Nowicka, Anna Orlikowska, Zygmunt Rytka, Aleksandra Ska, Krzysztof Sołowiej, Monika Wiechowska

Kuratorki: Aneta Muszyńska, Agata Zbylut

Regionalna Zachęta Sztuki Współczesnej, Art must be beautiful
Wernisaż: 27 czerwca 2013 roku, godz. 18.30
Wystawa potrwa do 14 września 2013 roku
Spectra Art Space w Warszawie

Dodaj komentarz