• 2013-06-24

Znani są kolejni artyści Męskiego Grania

Wybuchowa mieszanka artystyczna, czyli Katarzyna Nosowska i O.S.T.R. a do tego m.in. Michał Urbaniak, Natu Kozmic Blues, Kim Nowak, Lao Che, Pink Freud, Hey, Kapela ze Wsi Warszawa zagrają na tegorocznym festiwalu Męskie Granie 2013.

Katarzyna Nosowska, O.S.T.R. (źródło: mat. prasowe)

Katarzyna Nosowska, O.S.T.R. (źródło: mat. prasowe)

Występujący na scenie artyści to zawsze osoby pełne pasji, poszukujące nowych rozwiązań, chętnie eksperymentujące i odważnie przekraczające granice. Tym, czym wydarzenie w tym roku zaskoczy publiczność, są występy duetów łączących odmienne style.

Na koncercie w Krakowie wybuchową mieszankę zaserwują O.S.T.R. i Michał Urbaniak – klasyk światowego jazzu oraz Katarzyna Nosowska i Natalia Przybysz z projektem Natu Kozmic Blues, która w fenomenalny sposób przywraca ducha lat 60. Twórcze napięcie gwarantują także pozostali artyści, którzy wystąpią podczas tegorocznej trasy koncertowej. Zabrzmi brudny rock w wykonaniu formacji Kim Nowak, folk grany przez Kapelę ze Wsi Warszawa oraz energetyczny punk jazz serwowany przez Pink Freud. Zagrają nieznoszący powtarzalności Lao Che, niekonwencjonalne 2Cresky wspólnie z Łukaszem Lachem – wokalistą L.Stadt, przeszywający Marek Dyjak oraz legenda polskiego rocka – Hey, który wystąpi w specjalnie przygotowanych dla festiwalu big bandowych aranżacjach. W wyniku głosowania w konkursie Nowe Męskie Granie na koncercie wystąpi grupa Maja Olenderek Ensemble.

Doświadczenie lat ubiegłych pokazuje, że odwaga i nieprzewidywalność przynoszą doskonałe efekty. W tym roku Męskie Granie idzie jeszcze dalej. Tylko tutaj możliwe jest zderzanie ze sobą tak znakomitych muzyków. Jaki jest efekt łączenia ognia z wodą, będzie można się przekonać już wkrótce na koncertach – zapowiada Marcin Filipiak, kierownik marki Żywiec.

Wszyscy wymienieni twórcy wystąpią 13 lipca podczas pierwszego koncertu pod hotelem Forum w Krakowie.

Tego lata Męskie Granie 2013 zabrzmi w następujących miastach:

13 lipca, Hotel Forum, Kraków
20 lipca, Sztygarka, Chorzów
27 lipca, Kępa Mieszczańska, Wrocław
3 sierpnia, Klub B90, Gdańsk Stocznia
10 sierpnia, Stara Gazownia, Poznań
17 sierpnia, Fort Bema, Warszawa
31 sierpnia, Amfiteatr pod Grojcem, Żywiec

Dodaj komentarz