• 2013-06-24

Letni Przegląd Teatru Dramatycznego

Przez cały lipiec na scenach Teatru Dramatycznego w Warszawie: Scenie im. Holoubka, Małej Scenie, Scenie na Woli i Scenie Przodownik będzie można zobaczyć aż 24 przedstawienia.

Letni Przegląd Teatru Dramatycznego (źródło: materiały prasowe organizatora)

Letni Przegląd Teatru Dramatycznego (źródło: materiały prasowe organizatora)

Słowacki reżyser Ondrej Spišak pokaże Naszą klasę, alternatywną wersję legendy o Merlinie i rycerzach Okrągłego Stołu, czyli spektakl Merlin. Inna historia, przedstawienie dla najmłodszych o przygodach Koziołka Matołka oraz najnowszą produkcję Młody Stalin – historię młodego idealisty, który staje się gangsterem politycznym. Zobaczyć będzie można także trzy spektakle Agnieszki Glińskiej – przewrotne Iluzje wg tekstu Iwana Wyrypajewa m.in. z Dominiką Ostałowską i Łukaszem Lewandowskim, Amazonię z Maciejem Zakościelnym i Pawłem Domagałą oraz poruszający monodram Ala z elementarza w wykonaniu Zuzanny Fijewskiej-Maleszy. A słynący ze śmiałych odczytań klasycznych tekstów Michał Zadara pokaże Jezusa Chrystusa Zbawiciela wg tekstu Klausa Kinskiego.

Podczas Przeglądu odbędzie się też polska prapremiera Absolwenta Terry’ego Johnsona w tłumaczeniu Jacka Poniedziałka i reżyserii Jakuba Krofty. W roli Beniamina zobaczyć będzie można młodego aktora Krzysztofa Brzazgonia, a Panią Robinson zagra Agnieszka Warchulska. Ponadto w repertuarze festiwalu znalazły się spektakle świetnie przyjęte przez widzów: Madame wg znakomitej powieści Antoniego Libery; Romantycy Hanocha Levina w reżyserii Grzegorza Chrapkiewicza z Małgorzatą Niemirską, Władysławem Kowalskim i Zdzisławem Wardejnem; W imię Jakuba S. duetu Strzępka-Demirski oraz Cudotwórca Wawrzyńca Kostrzewskiego z Adamem Ferencym w głównej roli. Z najświeższych propozycji repertuarowych podczas lipcowego festiwalu będzie można zobaczyć także Martwą naturę w rowie Małgorzaty Bogajewskiej, czyli włoski kryminał z elementami czarnej komedii. Występują m.in.: Katarzyna Herman, Waldemar Barwiński, Sambor Czarnota, oraz Sławomir Grzymkowski.

Znajdą się także propozycje dla tych, którzy w teatrze szukają przede wszystkim rozrywki i dobrej zabawy – te gwarantują i Exterminator o grupie muzyków, którzy by pomóc karierze decydują się grać na dożynkach, one man show Wojciecha Solarza Rekonstruktor w reżyserii Michała Walczaka i Kabaret na koniec świata, podczas którego twórcy pośmieją się m.in. z tego, jak przetrwać warszawskie upalne lato.

Letni Przegląd Teatru Dramatycznego
1-30 lipca 2013 r.
Teatr Dramatyczny
Warszawa

Dodaj komentarz