• 2013-06-24

Kino od kuchni – Imagine

27 czerwca o godz. 20.00 w warszawskie kino Iluzjon zaprasza na kolejną, ostatnią przed wakacjami, odsłonę cyklu Kino od kuchni.

Kino od kuchni (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kino od kuchni (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kino od kuchni to cykl tematyczny będący wspólną ideą Filmoteki Narodowej oraz magazynu branży audiowizualnej FilmPRO. Seanse pod tym hasłem mają na celu odkrycie przed widzami tajników procesu twórczego i pokazanie, jak wiele zależy od decyzji artystycznych i technologicznych podejmowanych przed oraz w trakcie realizacji filmu. Każdorazowo gościem pokazów z cyklu Kino od kuchni jest współtwórca dzieła, który podczas spotkania z publicznością zdradza widzom tajniki produkcji w różnych aspektach..

W tym miesiącu uczestnicy będą rozmawiać o dźwięku, od ponad 80-ciu lat jednym z najważniejszych składników dzieła filmowego. W ramach cyklu obejrzą Imagine Andrzeja Jakimowskiego i porozmawiają z dźwiękowcem – Jackiem Hamelą.

O filmie: do prestiżowego ośrodka w Lizbonie przyjeżdża instruktor niewidomych, który za pomocą kontrowersyjnych metod uczy młodych pacjentów sztuki orientacji w przestrzeni. To jest film, który przede wszystkim opowiada o emocjach, o uczuciu między dwojgiem ludzi i o tym, czy sobie ufają – mówił o filmie reżyser. Obraz otrzymał główną nagrodę na Warszawskim Festiwalu Filmowym w 2012 roku.

Kino od kuchni – Imagine
27 czerwca 2013 r., godz. 20.00
Kino Iluzjon
Warszawa

Dodaj komentarz