• 2013-06-24

Debiutancki album Fismolla trafił do sklepów

18 czerwca ukazał się album polskiego songwritera, jednego z najważniejszych i najbardziej wyczekiwanych debiutów muzycznych tego roku. Album autorstwa Fismolla zatytułowany jest At Glade.

Fismoll (źródło: mat. prasowe)

Fismoll (źródło: mat. prasowe)

Debiutancka płyta At Glade, czyli Na Polanie, to dojrzała i niezwykle nastrojowa muzyka Indie na światowym poziomie. Stylistycznie można ją wymienić obok płyt Bon Ivera, Bena Howarda czy Damiena Rice’a, jest równie piękna, przemyślana i dopracowana pod względem brzmieniowym. Kompozycje, słowa oraz aranżacje są dziełem samego Fismolla, realizacją i produkcją brzmienia zajął się Robert Amirian, którego współautorstwa jest również część tekstów.

„At Glade", okładka (źródło: mat. prasowe)

„At Glade", okładka (źródło: mat. prasowe)

Zjawiskowym dopełnieniem tego tandemu jest słynna Mandy Parnell z Londynu, której mastering od lat jest integralną częścią brzmienia takich artystów, jak Björk, Sigur Ros, Depeche Mode, Roisin Murphy, Feist, Royksopp czy Matthew Herberta, a która zachwycona talentem Fismolla zgodziła się zmasterować również debiutancką płytę młodego artysty.

Fismoll  zachwycił środowisko muzyczne singlem Let’s Play Birds, który z inicjatywy Marka Niedźwieckiego został wyróżniony Piosenką Dnia w radiowej Trójce. Zachwyceni 19-letnim artystą muzycy i dziennikarze tacy, jak Katarzyna Nosowska czy Artur Orzech, podobnie jak słuchacze określają jego muzykę jako zjawiskową.

Premiera albumu At Glade:
18 czerwca 2013 roku
Album ukazał się nakładem wytwórni Nextpop

Dodaj komentarz