• 2013-06-24

Design… do usług! zakończony

Zamek Cieszyn zaprasza 25 czerwca o godz. 11.00 na spotkanie podsumowujące projekt Design… do usług! w przedsiębiorstwach. 

Design... do usług! W przedsiębiorstwach (źródło: materiały prasowe organizatora)

Design... do usług! W przedsiębiorstwach (źródło: materiały prasowe organizatora)

Design… do usług! w przedsiębiorstwach zakończony. Proces projektowania usług w wybranych śląskich przedsiębiorstwach został pomyślnie przeprowadzony i zakończony. Trzy zespoły projektowe oraz trzy firmy współpracowały przez cztery miesiące, by – stosując metodologię service design – wspólnie zaprojektować usługę, która jak najlepiej będzie służyła firmom i ich klientom.

Duże firmy i korporacje od dłuższego czasu projektują usługi świadomie, korzystając z metod projektowych i prac interdyscyplinarnych zespołów projektowych. W małych firmach na terenie Śląska jest to nadal rzadkość, dlatego ideą Design… do usług! w przedsiębiorstwach było przećwiczenie, pod nadzorem trenerów oraz przy wsparciu koordynatorów, procesów i pokazanie efektów, jakie przynoszą one firmom.

Design… do usług! w przedsiębiorstwach jest kontynuacją zadania Wzorowe Śląskie, które dotyczyło wdrożenia produktu/projektu. Program ten pozwolił poszerzyć kompetencje firm dzięki współpracy z projektantami oraz umożliwił zdobycie doświadczenia młodym śląskim dizajnerom.

Organizatorzy zapraszają firmy, projektantów i wszystkie zainteresowane projektowaniem usług osoby do udziału w spotkaniu podsumowującym dokonania zespołów:

  • Księgarni Słowo z Chorzowa, w której pracowali: Magdalena Garncarz i Michał Kasprzyca oraz Kamil Sosna, trenerką była Maja Ganszyniec, a koordynatorką ze strony Zamku Cieszyn – Agnieszka Woszczyńska; proces projektowy dotyczył dostosowania oferty i przestrzeni księgarni do potrzeb chorzowskich klientów.
  • Megrez sp. z o.o. z Tychów, w której pracował zespół: Bartosz Bykowski, Łukasz Gondek i Katarzyna Wiśniowska pod nadzorem trenera Rafała Kołodzieja oraz z koordynatorką Lubomirą Trojan; zespół projektował usługi, jakie ma oferować szkoła rodzenia przy szpitalu w Tychach.
  • MK Budownictwo z Bielska-Białej – zespół projektowy 3 Minds (Adam Kieres, Maria Prochaczek i Kamila Węglorz) wraz z trenerką Justyną Kucharczyk i koordynatorką Anną Pilch; proces dotyczył zaprojektowania sposobu komunikacji z klientem w firmie zajmującej się budową energooszczędnych domów.

W spotkaniu uczestniczyć będą trenerzy prowadzący grupy projektowe w procesie Design… do usług! w przedsiębiorstwach:

  • Justyna Kucharczyk (ASP Katowice, Pracownia Komunikacji Wizualnej, Pracownia Komunikacji Społecznej) – projektantka komunikacji wizualnej; współautorka systemu informacji wizualnej dla Międzynarodowego Portu Lotniczego Katowice w Pyrzowicach i dla Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach, również dla budynku Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia w Katowicach i kompleksu dydaktyczno-sportowego w Kleszczowie.
  • Maja Ganszyniec – absolwentka Royal College of Art, specjalistka projektowania usług; projektantka współprowadząca z Krystianem Kowalskim warszawskie studio Kompott Design Studio; zakres działań studia obejmuje design consulting dla międzynarodowych klientów (branże produktowe, meblarska, opakowań), a także projektowanie usług i interakcji; w procesie projektowania usług współpracowała m.in. z Raiffeisen Bank, Centrum Aktywności Seniora w Warszawie.
  • Rafał Kołodziej – specjalista w budowaniu i wdrażaniu strategii biznesowych, doradca w rozwoju biznesu; w ciągu ostatnich 3 lat brał czynnie udział w pracach strategicznych dla dużych firm tj. Amica, Polpharma, Grupa Allegro. Wykładowca na SWPS (Zarządzanie Innowacją, Psychologia w biznesie, Design Management).

Design… do usług! w przedsiębiorstwach – podsumowanie projektu
25 czerwca 2013 r., godz. 11.00-13.00
Zamek Cieszyn

Dodaj komentarz