• 2013-06-22

W kręgu miłości – ulubieniec Berlinale w kinach od sierpnia

2 sierpnia swoją premierę będzie miał nowy film Felixa van Groeningena, nagrodzony przez publiczność Berlinale 2013 – W kręgu miłości.

Kadr z filmu „W kręgu miłości” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Kadr z filmu „W kręgu miłości” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Historia wielkiej miłości pomiędzy Didierem – liderem muzycznej kapeli a Elise – właścicielką studia tatuażu; pary, którą los wystawia na ciężką próbę. Film ilustruje znakomita bluegrassowa ścieżka dźwiękowa.

Elise i Didier od siedmiu lat żyją w szczęśliwym, choć niekonwencjonalnym związku. Połączyła ich gorąca miłość od pierwszego wejrzenia, głęboka potrzeba życia po swojemu i pasja do muzyki bluegrass.

Niespodziewanie koło fortuny się odwraca. Kiedy ich kilkuletnia córka Maybelle zapada na poważną chorobę, żarliwe i zmysłowe uczucie poddane zostaje poważnej próbie, a Elise i Didier oddalają się od siebie. Każde z nich zaczyna żyć własnym życiem, ale nadal walczą o córkę, wierząc, że miłość jest w stanie zwyciężyć każde przeciwieństwo losu. Czy uda im się pokonać przeznaczenie?

W kręgu miłości to filmowa adaptacja teatralnej sztuki Johana Haldenbergha (który gra w filmie główną rolę męską) i Mieke Dobbels, w reżyserii Felixa van Groeningena (Boso, ale na rowerze). To tętniący emocjami i brawurowo zagrany obraz ze znakomitą ścieżką dźwiękową.

Film otrzymał Nagrodę Publiczności na tegorocznym Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Berlinie i otworzy festiwal Dwa Brzegi 27 lipca 2013.

W kręgu miłości (The Broken Circle Breakdown)
Reż. Felix van Groeningen, Belgia/Holandia 2012, 111 min
Dystrybucja: Against Gravity
W kinach od 2 sierpnia 2013 r.

Dodaj komentarz