• 2013-06-22

Z Marcinem Różycem o modzie – zakończenie Fashion Lab 2013

24 czerwca o godz. 18.00 w Galerii EL w Elblągu odbędzie się spotkanie z Marcinem Różycem, autorem książki Nowa Moda Polska.

Marcin Różyc (źródło: materiały prasowe organizatora)

Marcin Różyc (źródło: materiały prasowe organizatora)

Zwieńczeniem tegorocznej edycji Fashion Lab będzie spotkanie z Marcinem Różycem, autorem wydanej w marcu tego roku nakładem wydawnictwa Stowarzyszenie 40000 Malarzy, książki Nowa Moda Polska.

Współczesna moda jest obietnicą nieistniejącego i nieuchwytnego. Projektanci, producenci ubrań i twórcy modowej reklamy zapewniają, że mogą spełnić nasze pragnienie o byciu kimś innym: lepszym, prawdziwszym, ładniejszym czy nowocześniejszym. Ale dzisiejsza moda wymyka się prostym podziałom: to nie tylko twór czysto wyobrażeniowy, iluzja i narzędzie konstruujące lub obalające społeczne i kulturowe podziały, ale także funkcjonalizm, styl i piękne, uwodzące przedmioty. Od mody nie da się uciec, nawet kontestacja czy zwykłe ubranie jest konkretnym komunikatem.

– pisze Marcin Różyc

Nowa moda polska to pierwsze kompendium na temat współczesnej polskiej mody. Autor kreśli szeroką panoramę zjawiska, analizując jego najważniejsze wymiary. Tom uzupełniają rozmowy z najciekawszymi osobowościami polskiej mody (m. in. Arkadius, Janusz Noniewicz, Magdalena Komar, Tomasz Donocik, Joanna Klimas, Karolina Sulej) oraz sylwetki najważniejszych projektantów (Ania Kuczyńska, Paulina Plizga, Maldoror, Polygon, Anna Poniewierska, Justyna Chrabelska, U i in.).

Marcin Różyc (ur. 1982) – dziennikarz mody, kurator projektów artystyczno-modowych. Autor licznych artykułów o modzie, publikował m. in. w Elle, K MAG, Wysokich Obcasach, Przekroju i na portalu NaTemat.pl. W latach 2007-2012 szef działu mody magazynu Exklusiv. Razem z Hanną Rydlewską i Barbarą Metelską stworzył magazyn AFF. Prowadzi również warsztaty Fashion Writing podczas festiwalu Art & Fashion w Poznaniu. Kurator projektu Krzyk mody stworzonego w ramach festiwalu Warszawa w budowie (2012).

Spotkanie z Marcinem Różycem
24 czerwca 2013 r., godz. 18.00
Galeria EL
Elbląg

 

Dodaj komentarz