• 2013-06-21

Przegląd filmowy Reżyseria: Woody Allen

26 i 27 czerwca warszawskie Kino Praha zaprasza na Przegląd Filmowy Reżyseria: Woody Allen, w trakcie którego będzie można zobaczyć najlepsze filmy reżysera z ostatnich lat.

Przegląd filmowy „Reżyseria: Woody Allen” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Przegląd filmowy „Reżyseria: Woody Allen” (źródło: materiały prasowe organizatora)

W programie znajdą się filmy docenione zarówno przez krytyków na festiwalach, jak i przez publiczność. W ramach przeglądu będzie można zobaczyć na dużym ekranie zmysłową wycieczkę reżysera do Hiszpanii – Vicky Cristina Barcelona oraz zabawną podróż do Nowego Jorku – Co nas kręci, co nas podnieca. Mistrz komedii rozpali namiętnościami rozważny Londyn w Poznasz przystojnego bruneta i zabierze widzów w przeszłość w romantycznym Paryżu – O północy w Paryżu. Zapraszamy miłośników twórczości filmowej jednego z najwybitniejszych światowych reżyserów do Kina Praha na niezapomniane seanse. Bilety tylko 7 złotych!

W programie pojawią się następujące tytuły:

  • Poznasz przystojnego bruneta – to miłosny trójkąt gwiazd kina i historia serii przypadkowych romansów, które prowadzą do zabawnych komplikacji. Pożądanie, wielkie ambicje i zaskakujące obsesje wywrócą do góry nogami świat pozornie chłodnych londyńczyków.
  • O północy w Paryżu – w filmie widz ślecdzi losy niedawno zaręczonej pary. Inez i Gil przybywają do światowej stolicy romansu, by zaplanować ślub. Jednak wierność zakochanych zostanie wystawiona na próbę, gdy na ich drodze pojawią się wyrafinowany znawca sztuki Paul oraz tajemnicza i zmysłowa muza Adriana, a po czarujących zakątkach Paryża zacznie oprowadzać ich sama Carla Bruni.
  • Zakochani w Rzymie – komedia poświęcona jest Amerykanom i Włochom zmagającym się w Wiecznym Mieście z rozlicznymi miłosnymi perypetiami. Uwięziony w stabilnym związku Jack z łatwością daje się omotać przyjaciółce swojej dziewczyny. Ta wkrótce zacznie sięgać po większe zdobycze.
  • Co nas kręci, co nas podnieca – Boris, mężczyzna w sile wieku, radykalnie zmienia styl życia pod wpływem uczucia do zaledwie 20 -letniej Melodie co nie pozostaje bez wpływu na jego najbliższe otoczenie i staje się powodem wielu zabawnych perypetii.
  • Vicky, Cristina Barcelona – dwie młode Amerykanki, Vicky i Cristina przyjeżdżają na wakacje do Barcelony. Podczas pobytu, obie bohaterki dają się wciągnąć w niekonwencjonalną, romantyczną i seksualną przygodę z Juanem Antonio charyzmatycznym malarzem, uwikłanym w burzliwą i skomplikowaną relację ze swoją byłą żoną, Marią Eleną.
  • Reżyseria: Woody Allen – pokaz przedpremierowy – ortret ikony amerykańskiej komedii, reżysera, aktora i muzyka, Woody’ego Allena. Robert B. Weide spędził z Allenem ponad półtora roku zbierając informacje na temat jego filmów, zwyczajów i najważniejszych wydarzeń z życia komika. Powstała w ten sposób kompletna biografia twórcy kina, który co roku od ponad 40 lat kręci nowy film.

Przegląd Filmowy Reżyseria: Woody Allen
26-27 czerwca 2013 r.
Kino Praha
Warszawa

Dodaj komentarz