• 2013-06-21

Horyzont wolności – krakowscy artyści w Radomiu

Od 28 czerwca w Mazowieckim Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia w Radomiu będzie można oglądać wystawę pt. Horyzont wolności, w której wezmą udział artyści związani z Akademią Sztuk Pięknych w Krakowie.

Plakat do wystawy prac artystów z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, „Horyzont Wolności”, MCSW Elektrownia w Radomiu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plakat do wystawy prac artystów z Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, „Horyzont Wolności”, MCSW Elektrownia w Radomiu (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa jest pierwszą odsłoną realizowanego w Radomiu projektu pod wspólnym tytułem Horyzont wolności (druga będzie miała miejsce październiku w radomskim Areszcie Śledczym), który powstał w Pierwszej Pracowni Interdyscyplinarnej na Wydziale Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie prowadzonej przez prof. Zbigniewa Bajka.

Do udziału w wystawie zostali zaproszeni przede wszystkim pedagodzy, doktoranci i studenci związani z krakowską ASP, ale nie tylko. Zaproszenie przyjęli także artyści-pedagodzy z Ostrawy, Łodzi i Gdańska. Część z nich uczestniczyła w poprzednich edycjach projektu: Wymiary Wolności oraz Labirynt Wolności, które miały miejsce w pomieszczeniach opuszczonego więzienia w Łęczycy oraz w czynnym Zakładzie Karnym w Nowym Wiśniczu.

Artyści: Pavel Albert, Zbigniew Bajek, Joanna Banek, Andrzej Bednarczyk, Anna Biela, Zuzanna Gajos, Andrzej Grenda, Mateusz Grymek, Artur Kapturski, Wojciech Kopeć, Piotr Korzeniowski, Kamil Kuzko, Jakub Najbart, Małgorzata Pabich, Jan Podgórski, Marek Sibinský, Mirosław Sikorski, Michał Sroka, Jan Tutaj, Beata Zuba.

Akademia Sztuk Pięknych w Krakowie, Horyzont wolności
Wernisaż: 28 czerwca 2013 roku godz. 17.00
Wystawa potrwa do 30 września 2013 roku
Mazowieckie Centrum Sztuki Współczesnej Elektrownia
ul. Domagalskiego 5
Radom

Dodaj komentarz