• 2013-06-20

Wykład i warsztaty Mary Kate O Flanagan w Koszalinie

Podczas rozpoczynającego się 24 czerwca Festiwalu Młodzi i Film w Koszalinie odbędzie się wykład otwarty Mary Kate O Flanagan oraz cykl warsztatów z zakresu pracy nad scenariuszem filmu krótkiego.

Festiwal Młodzi i Film (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Młodzi i Film (źródło: materiały prasowe organizatora)

Mary Kate O Flanagan przyjedzie do Koszalina na specjalne zaproszenie Studia Munka działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich.

Praca nad scenariuszem filmu krótkiego – to temat wykładu otwartego który O Flanagan wygłosi 27 czerwca o godzinie 12.00 w kinie Alternatywa.

Świetny scenariusz filmu krótkiego może okazać się trampoliną do kariery w filmie pełnometrażowym, dokumentach i produkcjach telewizyjnych. Jak skonstruować scenariusz filmu krótkiego? Co sprawia, że krótki film jest efektowny? Jak poprowadzić narrację w filmie krótkim? Po czym poznać, że kolejna wersja scenariusza jest lepsza od poprzedniej a nie tylko inna? Jak koordynować kształt krótkiego filmu? Między innymi na te pytania postara się odpowiedzieć w swoim wykładzie Mary Kate O Flanagan. Po wykładzie będzie również czas na pytania i odpowiedzi.

W warsztatach wezmą udział cztery scenariusze krótkometrażowe z programu 30 Minut: Circus Maximus Bartka Kulasa, Północ, zaraz wracam Pawła Ferdka, Hitler w operze Michała Grzybowskiego oraz Plac zabaw Kaliny Hlimi-Pawlukiewicz i Rafała Samborskiego. Celem warsztatu zaplanowanego jako praca w zespole twórczym będzie dostarczenie uczestnikom narzędzi do doskonalenia scenariusza.

Mary Kate O Flanagan jest nagradzaną scenarzystką i doradcą scenariuszowym, pracuje w Europie ze scenarzystami i producentami. W pracy konsultanta scenariuszowego stosuje metodę opracowaną przez Franka Daniela, o której pisze także David Howard w The Tools of Screenwriting and How to Build a Great Screenplay (Narzędzia scenopisarstwa, jak zbudować świetny scenariusz). O Flanagan pracuje często z Martinem Danielem, synem Franka, profesorem scenopisarstwa University of Southern California.

Festiwal Debiutów Filmowych Młodzi i Film
24-29 czerwca 2013 r.
Koszalin

Dodaj komentarz