• 2013-06-20

Letnia Szkoła Dizajnu 2013

Od 1 do 7 lipca w Zamku Cieszyn potrwa Letnia Szkoła Dizajnu 2013 pod hasłem  Identyfikacja miejsca i informacja typografia w przestrzeni publicznej.

Letnia Szkoła Dizajnu w Zamku Cieszyn, fot. Sebastian Woźniak (źródło: materiały prasowe organizatora)

Letnia Szkoła Dizajnu w Zamku Cieszyn, fot. Sebastian Woźniak (źródło: materiały prasowe organizatora)

Organizatorzy zapraszają projektantów i studentów projektowania graficznego do udziału w Letniej Szkole Dizajnu.

Czym charakteryzuje się tożsamość wizualna miejsca? Jak projektować komunikat typograficzny w przestrzeni? Pięciodniowy warsztat projektowania graficznego w kontekście przestrzeni miejskiej poprowadzą:

  • dr hab. Tomasz Bierkowski (ASP Katowice, Katedra Projektowania Graficznego)
  • dr Marcel Benčík (Vysoka Skola Vytvarnych Umeni Bratysława, Katedra Projektowania Graficznego).

Tomasz Bierkowski – pracownik katowickiej ASP (Katedra Projektowania Graficznego), projektant grafiki użytkowej. Laureat m.in. Festiwalu Plakatu w Krakowie, konkursu Śląska Rzecz 2005 za projekt książki Martwe punkty. Antologia poezji Na Dziko, współpracuje z Muzeum Sztuki w Łodzi, warszawską Zachętą oraz Centrum Sztuki Współczesnej Kronika w Bytomiu. Autor książki O typografii.

Marcel Benčík – pracownik Akademii Sztuk Pięknych w Bratysławie (Katedra Projektowania Graficznego). Organizator międzynarodowej konferencji Kupė, dotyczącej projektowania graficznego. Juror międzynarodowego konkursu Graduation Projects. Projektant książek, identyfikacji wizualnych. Twórca narodowego pawilonu Słowacji i Czech na Międzynarodowym Biennale Architektury w Wenecji.

Letnia Szkoła Dizajnu 
Zgłoszenia: do 26 czerwca 2013 r.
Warsztaty: 1-7 lipca 2013 r.
Zamek Cieszyn

Dodaj komentarz