• 2013-06-20

Konferencja Tańca Współczesnego i Festiwal Sztuki Tanecznej

Konferencja Tańca Współczesnego i Festiwal Sztuki Tanecznej odbędą się między 30 czerwca a 7 lipca w Bytomiu. Po raz kolejny na deskach Śląskiego Teatru Tańca zagoszczą zarówno najbardziej uznane zespoły naszego globu, jak i artyści, którzy są na początku swojej zawodowej kariery tanecznej.

Festiwal Sztuki Tanecznej, Bytom (źródło: mat. prasowe)

Festiwal Sztuki Tanecznej, Bytom (źródło: mat. prasowe)

Po raz kolejny młodzi adepci tańca przyjadą z całej Polski, by uczestniczyć w warsztatach tanecznych pod okiem pedagogów z całego świata.

Fenomen Międzynarodowej Konferencji Tańca Współczesnego i Festiwalu Sztuki Tanecznej to dwadzieścia lat imprezy, która odbywa się w Bytomiu i to właśnie to miasto jest zaznaczane na mapach Europy w encyklopediach tańca współczesnego. To do Bytomia ciągną niczym pielgrzymi ludzie, dla których taniec ma swoje konkretne miejsce w kulturze: nie obok, ale w tym samym – głównym nurcie co teatr, film czy sztuki plastyczne.

Formuła Konferencji – Festiwalu, kładąca nacisk na aspekty artystyczne i edukacyjne, dbająca o równie wysoki poziom warsztatów tanecznych, jak i prezentacji festiwalowych, jest czymś, co sprawdza się od początków festiwalu i nadal pozostaje dla nas organizatorów priorytetem. Mamy nadzieję, iż również w tym roku uda nam sie zaspokoić taneczne żądze wszystkich pasjonatów tej formy sztuki.

Anna Wróblowska, manager Śląskiego Teatru Tańca.

Festiwal Sztuki Tanecznej, Bytom (źródło: mat. prasowe)

Festiwal Sztuki Tanecznej, Bytom (źródło: mat. prasowe)

Podobnie jak w ubiegłych edycjach, impreza będzie podzielona na dwie, niezależne od siebie części. Pierwsza to spektakle taneczne poszczególnych grup zaproszonych do Bytomia, na czele z międzynarodową gwiazdą wielkiego formatu – zespołem Ultima Vez z Belgii. Druga część to cykl warsztatów tanecznych. Uczestniczący w nich młodzi tancerze z całej Polski będą mogli wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez uznanych pedagogów z całego świata.

Warsztaty, które są integralna częścią imprezy to unikatowa okazja, aby ćwiczyć z najlepszymi różnorodne techniki i style taneczne. Zajęcia z tańca afrykańskiego poprowadzi Assan Konte, Guido Verwer pokaże czym jest współczesny jazz, a pod okiem Janusza Skubaczkowskiego spróbujemy sił w jodze dla tancerzy. Prawdziwą gratką będzie projekt Henryka Kaalunda Sonic Body, do udziału w którym zapraszamy uczestników warsztatów

– mówi Edyta Walicka, Koordynator Działu Edukacji Artystycznej Śląskiego Teatru Tańca

Przez 7 dni Konferencji odbędzie się 35 zajęć warsztatowych. Do udziału w nich zaproszone są zarówno osoby początkujące, jak i zaawansowane w sztuce tanecznej.

Poziom zajęć jest dostosowany do umiejętności poszczególnych uczestników warsztatów. Ci, którzy zaczynają nie muszą się obawiać, że są za słabi, a Ci którzy tańczą profesjonalnie, nie muszą martwic się o zbyt niski poziom,

dodaje Edyta Walicka.

Uczestnictwo w większości warsztatów jest płatne. Aby wziąć w nich udział należy dokonać rezerwacji w biurze Działu Edukacji Artystycznej Śląskiego Teatru Tańca i wykupić konkretny pakiet warsztatowy.

Konferencja Tańca Współczesnego i Festiwal Sztuki Tanecznej
od 30 czerwca do 7 lipca 2013 roku, Bytom

Dodaj komentarz