• 2013-06-20

Polska kinematografia w kolejnych miastach Rosji

Trwają repliki 6. Festiwalu Filmów Polskich Wisła w Rosji. 20 czerwca festiwal dopłynie do kolejnego rosyjskiego miasta Primorje.

Festiwal Filmów Polskich Wisła (źródło: materiały prasowe organizatora)

Festiwal Filmów Polskich Wisła (źródło: materiały prasowe organizatora)

Uroczyste otwarcie Festiwalu odbyło się 13 czerwca w Sali Koncertowej SWS w Swietłogorsku. Na ceremonii kilkuset gości powitał Konsul Generalny RP w Kaliningradzie Marek Gołkowski oraz Dyrektor Festiwalu Małgorzata Skulska.

20 czerwca – 6. Wisła dopłynie do kolejnego rosyjskiego miasta Primorje. Projekcje najlepszych polskich produkcji potrwają do 23. czerwca w Domu Kultury miasta Primorje.

Rosyjskim kinomanom zaprezentowana zostanie rewelacyjna komedia Marka Koterskiego Baby są jakieś inne z niezapomnianym duetem aktorskim Roberta Więckiewicza i Adama Woronowicza. Widzowie zapoznają się również z debiutem fabularnym Filipa Marczewskiego Bez wstydu, w której zazdrość przeradza się w obsesję wykraczającą poza moralne i obyczajowe normy społeczeństwa. Publiczność Domu Kultury będzie miała okazję obejrzeć film Jesteś Bogiem w reżyserii Leszka Dawida, który opowiada o legendarnej hip-hopowej grupie Paktofonika. Pod ocenę kinomanów oddamy thriller z wątkiem psychologicznym Supermarket w reżyserii Macieja Żaka, a także Sekret Przemysława Wojcieszka, przedstawiający moralne dylematy młodego tancerza drag queen.

Festiwal Wisła to największy zagraniczny festiwal polskiej kinematografii, odbywający się co roku w kilkunastu rosyjskich miastach. W najbliższych miesiącach 6. Wisła zaprezentuje polskie kino w Jekaterynburgu, Kaliningradzie, Czerniachowsku oraz Rostowie nad Donem.

6. Festiwal Filmów Polskich Wisła – repliki
Od 13 czerwca 2013 r.
Rosja

Dodaj komentarz