• 2013-06-20

Anna Domańska o znikającej śląskiej krainie

Od 21 czerwca w Pauzie in Garden Małopolskiego Ogrodu Sztuki w Krakowie będzie można oglądać wystawę fotografii Anny Domańskiej pt. Znikająca kraina.

Fot. Anna Domańska (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Anna Domańska (źródło: materiały prasowe organizatora)

W Pauzie in Garden Anna Domańska zaprezentuje cykl fotografii ukazujących tradycyjny krajobraz Śląska, który powoli odchodzi w zapomnienie, dając miejsce nowym trendom. Kopalnie, fabryki, stare szyby przypominają o tym co kiedyś wyznaczało poczucie tożsamości tego regionu. Na tych fundamentach wyrosła nowa fala kultury, która w połączeniu z europejską modą ukształtowała to co współczesne i charakterystyczne dla młodego Śląska.

Znikająca kraina  to subiektywne spojrzenie na śląski postindustrialny pejzaż oraz poszukiwanie niecodziennego piękna i magicznego klimatu, jaki kryje się w śląskiej scenerii. Wyobraźnia jest kluczem do odnalezienia ukrytego oblicza niepielęgnowanego i znikającego już krajobrazu. Sposób zapisania rzeczywistości to próba zachęcenia odbiorcy do eksploracji dawnych zakładów, kopalń oraz szybów wyciągowych owianych specyficznym klimatem śląskiej melancholii.

Anna Domańska – ukończyła studia na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Śląskiej oraz Szkołę Kreatywnej Fotografii (Krakowskie Szkoły Artystyczne). Zajmuje się działaniami na polu architektury i fotografii. Mieszka i pracuje w Katowicach.

Anna Domańska, Znikająca kraina
Wernisaż: 21 czerwca 2013 roku, godz. 20.00
Małopolski Ogród Sztuki, Pauza in Garden w Krakowie

Dodaj komentarz