• 2013-06-19

Nagroda Teatralna im. Stanisława Wyspiańskiego

Nagrodą Teatralną im. Stanisława Wyspiańskiego za rok 2012 uhonorowani zostali twórcy spektaklu Za chwilę. Cztery sposoby na życie i jeden na śmierć.

Wręczenie Nagrody Teatralnej im. Stanisława Wyspiańskiego (źródło: materiały prasowe)

Wręczenie Nagrody Teatralnej im. Stanisława Wyspiańskiego (źródło: materiały prasowe)

Nagroda została przyznana decyzją powołanej przez Prezydenta Miasta Krakowa prof. Jacka Majchrowskiego Kapituły pod przewodnictwem prof. Jacka Popiela. Nagroda jest przyznawana corocznie za szczególne osiągnięcia lub wydarzenia w dziedzinie teatru w minionym roku kalendarzowym, których miejscem powstania i zasadniczej prezentacji było miasto Kraków.

Nagrodę po spektaklu, który odbył się w Małopolskim Ogrodzie Sztuki w ramach VII Nocy Teatrów, wręczył Dyrektor Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego Stanisław Dziedzic.

Jury doceniając znakomite kreacje aktorskie i koncertową zespołową grę postanowiło przyznać to prestiżowe wyróżnienie całemu zespołowi twórców spektaklu:

  • Aktorkom: Bożenie Adamek, Dominice Bednarczyk, Dorocie Godzic, Marcie Konarskiej i Annie Tomaszewskiej
  • Iwonie Kempie za adaptację tekstu Petera Asmussena, reżyserię i scenografię spektaklu
  • Annie Sekule za scenografię i kostiumy
  • Bartoszowi Chajdeckiemu za muzykę i opracowanie muzyczne
  • Dawidowi Rudnickiemu za opracowanie muzyczne i wykonywanie muzyki na żywo podczas spektaklu

Za chwilę. Cztery sposoby na życie i jeden na śmierć to spektakl zrealizowany przez Teatr im. Juliusza Słowackiego w Krakowie, który zobaczyć można na scenie Małopolskiego Ogrodu Sztuki przy ul. Rajskiej 12. Sztuka Petera Asmussena (m.in. współautora scenariusza kultowego filmu Przełamując fale) to prawdziwy koncert na pięć kobiet, równocześnie poruszający i przebojowy spektakl, który krok po kroku wciąga widza w koleje życia bohaterek, których opowieści prowadzą do bulwersującego i niespodziewanego zakończenia.

Nagroda Teatralna im. Stanisława Wyspiańskiego:
Za chwilę. Cztery sposoby na życie i jeden na śmierć
Reżyseria: Iwona Kempa

Dodaj komentarz