• 2013-06-19

KMA Kabarowski Misiura Architekci w klubie Sztuka Architektury

20 czerwca w klubie Sztuka Architektury w Warszawie odbędzie się ostatnie już spotkanie z cyklu Polskie Wnętrze 2012, tym razem z przedstawicielami biura KMA Kabarowski Misiura Architekci.

Duda Clinic, proj. KMA Kabarowski Misiura Architekci (źródło: materiały prasowe organizatora)

Duda Clinic, proj. KMA Kabarowski Misiura Architekci (źródło: materiały prasowe organizatora)

Podczas spotkania będzie można poznać bliżej projekt kliniki stomatologicznej Duda Clinic w Katowicach autorstwa pracowni KMA Kabarowski Misiura Architekci.

Duda Clinic w Katowicach jest jednym z tych gabinetów dentystycznych, który dzięki nowoczesnej architekturze i wzornictwu zerwał ze stereotypowym i odstraszającym obrazem miejsca kaźni. Klinika została tak zaprojektowana, żeby nie kojarzyła się ze stereotypowym gabinetem stomatologicznym.

We wnętrzu panuje minimalizm i spokój kolorystyczny. Wszystko przypomina bardziej galerię sztuki, niż dentystę. Taki też był zamiar, stworzyć wnętrze, które nie przytłacza, nie budzi negatywnych skojarzeń i walczy z dentofobią.

Centralnym punktem kliniki jest czarny kontuar recepcji, którego zwarta bryła przyciąga uwagę już od samego wejścia. Kolory we wnętrzach ograniczono do bieli i czerni przełamanej lśniącymi elementami z chromu. Jedną ze ścian oddano najmłodszym pacjentom, którzy po każdej wizycie mogą przyłączyć się do tworzenia muralu wykonanego z odciśniętych rąk.

W klinice działa aż 5 gabinetów w których wykonuje się m.in. skomplikowane zabiegi implanto-protetyczne. Oprócz tego w Duda Clinic znajduje się College of Dental Medicine – ośrodek edukacyjny dla dentystów, współpracujący m.in. z Columbia University w Nowym Jorku.

Wnętrze otrzymało nominacje do nagrody TOP DESIGN Gabinety Stomatologiczne.

Polskie Wnętrze 2012: KMA Kabarowski Misiura Architekci
20 czerwca 2013 r., godz. 18.00
Klub Sztuka Architektury, ul. Andersa 13
Warszawa

Dodaj komentarz