• 2013-06-19

Brzoza POLSKA! we Wrocławiu

W ramach akcji Design udomowiony do 30 czerwca we wrocławskiej Galerii Wnętrz DOMAR można oglądać dwie ekspozycje związane z projektem Brzoza POLSKA!

„Brzoza POLSKA!” (źródło: materiały prasowe organizatora)

„Brzoza POLSKA!” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Pierwsza z nich to prezentacja całego projektu, jego uczestników (z Pfleidererem współpracowały ściśle firma Interprint oraz Studio Rygalik) oraz dekorów, które powstały z inspiracji ściśle chronioną brzozą ojcowską. Cztery wzory zaprojektowane w oparciu o wygląd drewna, kory i liści brzozy to zestaw, który jest wyjątkowy i niepowtarzalny na tle całej dostępnej na rynku oferty dekorów. Jednocześnie jednak Brzoza POLSKA! znakomicie wpisuje się w aktualne trendy dotyczące realizmu odwzorowywania naturalnych materiałów, kolorystyki czy popularnych motywów dekorów fantazyjnych. O tym, jak wyglądają na żywo dekory Brzoza Ojców, Brzoza Ojców Ciemna, Zieleń Ojców i Kora Ojców można się przekonać w holu bocznym na parterze galerii.

Z kolei o tym, jakie efekty można osiągnąć stosując nowe dekory Pfleiderer lub ich kombinacje, można przekonać się na drugim piętrze, na wystawie powarsztatowej Ćwiartka dla studenta. Kryjący się za tą nazwą projekt, polegał na zaprojektowaniu i wykonaniu przez grupę studentów z Pracowni Projektowania Mebli wrocławskiej ASP niewielkich obiektów meblowych z 1/4 m2 płyty meblowej Pfleiderer w dekorach Brzoza POLSKA!. Uroczyste otwarcie wystawy odbyło się 13 czerwca podczas Nocy z Designem.

Brzoza POLSKA!
13-30 czerwca 2013 r.
Galeria Wnętrz DOMAR
Wrocław

Dodaj komentarz