• 2013-06-18

Wystawa z Gdyni nagrodzona w Berlinie

Wystawa Współczesne Improwizacje grupy Tabanda prezentowana na DMY International Design Festival Berlin 2013 została wyróżniona nagrodą Pappel Design Preis 2013.

Grupa Tabanda z Pappel Design Preis 2013 (źródło: materiały prasowe)

Grupa Tabanda z Pappel Design Preis 2013 (źródło: materiały prasowe)

Wystawę będzie można obejrzeć już od 5 lipca w Gdyni w Terminalu Designu w ramach Gdynia Design Days.

Nagroda Pappel Design Preis 2013 przyznawana jest przez Wyższą Szkołę Zawodową w Poczdamie pod raz drugi. Charakteryzuje się tym, że w odróżnieniu od innych nagród, jest wolna od wpływów komercyjnych czy wymagań konkursowych. Skupia się na wyłonieniu odważnych, inspirujących projektów pokazywanych na festiwalu DMY. Dodatkowo, studenci Designu w Poczdamie zajmują się zebraniem opinii od gości odwiedzających festiwal i wytypowania ich faworytów.

Grupa Tabanda otrzymała nagrodę jako jedna z trzech ekspozycji prezentujących najbardziej przyszłościowe produkty oraz odważne i inspirujące koncepcje.

Poziom, jaki zaprezentowali Polacy jako goście 11. edycji festiwalu w ramach wystawy Polish Design Focus Instytutu Polskiego w Berlinie jest imponujący i godnie reprezentuje polskie wzornictwo i branżę kreatywną. Targi przez 4 dni odwiedziło łącznie ponad 35 000 osób. Niezależnie od tego, czy widzów ponownie przyciągnęły stylowe wnętrza hangarów nieczynnego już lotniska Tempelhof oraz ekspozycje europejskich debiutantów i profesjonalistów, publiczność wyróżniła wystawę zorganizowaną przez Centrum Designu Gdynia oraz Miasto Gdynia pod kuratelą trójmiejskiej grupy projektowej Tabanda. Pozytywny oddźwięk oraz fakt, że twórczy potencjał pomorskich projektantów i producentów został zauważony jest w szczególności ważny w świetle, tego, że ekspozycja była pierwszym zagranicznym stoiskiem Miasta Gdyni dla firm i projektantów z branży kreatywnej.

Prezentacja twórczości pomorskich projektantów podczas DMY International Design Festival możliwa była dzięki realizacji projektu Wspieranie międzynarodowej aktywności przedsiębiorców z Pomorza poprzez udział w targach. Let’s EXPO! 2, współfinansowanego przez Miasto Gdynię oraz ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego.

Już od 5 lipca wystawę Współczesne Improwizacje będzie można obejrzeć w Terminalu Designu podczas festiwalu Gdynia Design Days.

DMY International Design Festival 
5-9 czerwca 2013 r.
Berlin

Dodaj komentarz