• 2013-06-18

Future Shorts: wiosna 2013

24 czerwca o godz. 19.15 krakowskie Kino Pod Baranami zaprasza na wiosenną odsłonę festiwalu Future Shorts.

Future Shorts (źródło: materiały prasowe organizatora)

Future Shorts (źródło: materiały prasowe organizatora)

Największy na świecie festiwal filmów krótkometrażowych powraca w wiosennej odsłonie. Ponad 1700 pokazów odbędzie się w 325 miastach, w 90 krajach na 6 kontynentach. Jedno z tych wyjątkowych wydarzeń będzie miało miejsce 24 czerwca w krakowskim Kinie Pod Baranami.

Na program Future Shorts składają się najlepsze tytuły światowego krótkiego kina, z których część będzie po raz pierwszy prezentowana w Polsce. To ekskluzywna selekcja produkcji nagrodzonych na najważniejszych międzynarodowych festiwalach. Wśród nich znaleźć można bogaty przekrój formy: filmy fabularne, dokumentalne i animowane, a także niczym nie skrępowane treści: od przejmujących dramatów po rubaszne wątki komediowe. Future Shorts stawia twórcom tylko jeden warunek: najwyższą artystyczną jakość. Jest też o co walczyć, na zakończenie każdej edycji nagradzany jest film cieszący się największą popularnością wśród publiczności.

Premierowy zestaw otwiera tym razem wybitny polski akcent: nagrodzony na festiwalu w Sundance, dokumentalny Gwizdek Grzegorza Zaricznego. Poza tym będzie można zobaczyć zwycięską animację festiwalu w San Diego – 38 – 39°C w reżyserii koreańskiego twórcy Kangmina Kima, nagrodzony przez jury SXSW The Chair Graingera Davida, zdobywcę Złotej Palmy w Cannes – skandynawski dokument Micky Bader Fridy Kempff, wyróżnioną na AFI Fest, komediową fabułę Dogs are said to see things Guto Parente, a także kolejny tytuł nagrodzony w Sundance – amerykański dramat Whiplash Damiena Chazelle’a.

Za organizację polskiej edycji festiwalu Future Shorts odpowiada Fundacja Ad Arte.

Future Shorts: wiosna 2013
24 czerwca 2013 r., godz. 19.15
Kino Pod Baranami
Kraków

Dodaj komentarz