• 2013-06-17

Kino na Dziedzińcu Sztuki

26 czerwca w poznańskim Starym Browarze rusza kolejna edycja wakacyjnego Kina na Dziedzińcu Sztuki.

Kino na Dziedzińcu Sztuki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kino na Dziedzińcu Sztuki (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wydarzenie to od lat cieszy się wielkim zainteresowaniem. Projekcje z prawdziwej taśmy filmowej w ciepłe, letnie wieczory mają swój niepowtarzalny urok i atmosferę. W tym roku cykl liczący 10 filmów nosi tytuł Zakochaj się w parku bardziej i skierowany jest do bardzo szerokiej publiczności.

Świadczy o tym dobór filmów: od Rocky’ego z Sylvestrem Stallone, który rozpocznie cykl, po Parasolki z Cherbourga z młodziutką Catherine Deneuve. Będzie romantycznie (Przed wschodem słońca) i sensacyjnie (Szklana pułapka, Znikający punkt). Poruszone zostaną tematy społeczne (Wszystko za życie, Samotność długodystansowca), będą nawet klimaty science-fiction (Powrót do przyszłości).

Cykl Kino na Dziedzińcu Sztuki to kolejne ogólnodostępne przedsięwzięcie edukacyjno-artystyczne Starego Browaru. Podobnie jak inne realizowane tutaj działania wpisuje się ono w ideę 50 50 – bazę filozoficzną wszystkich projektów Grażyny Kulczyk, zakładającą, że 50% każdego przedsięwzięcia stanowi sztuka, a drugie 50% determinuje specyfika danego przedsięwzięcia, w tym wypadku biznes – Stary Browar. Dzięki takiemu podejściu w miejscach takich jak Stary Browar możliwe jest doświadczanie sztuki w zwykłych, codziennych sytuacjach.

Kino na Dziedzińcu Sztuki
26 czerwca – 28 sierpnia 2013 r., środy o godz. 21.00
Stary Browar (Dziedziniec Sztuki)
Poznań

Dodaj komentarz