• 2013-06-15

Rodzinna Niedziela w Muzeum Wojska w Białymstoku

16 czerwca Muzeum Wojska w Białymstoku oraz lektorzy ze szkoły językowej Akari zapraszają dzieci w wieku od 5 do 10 lat wraz z opiekunami na spotkanie z Japonią.

Muzeum Wojskaw Białystoku (źródło: mat. prasowe)

Muzeum Wojska w Białystoku (źródło: mat. prasowe)

Kolorowe oryginalne zbroje, groźne maski i zdobne hełmy ożyją w pracach dzieci i ich rodziców. Pięknie dekorowane tsuby czy legendarne miecze staną się bohaterami niesamowitych opowieści tworzonych podczas spotkania.

Wstępem do zajęć będzie stworzenie komiksu – relacji z podróży w czasie i przestrzeni. A gdzie przeniosą się uczestnicy spotkania? Oczywiście do barwnej Japonii. Aby poczuć ducha dawnych wojowników japońskich, rodziny wykonają hełm samurajów techniką origami. Następnie dzięki pomocy ze strony lektorów języka japońskiego ozdobią swoje hełmy znakami kanji. Umożliwi to krótka lekcja języka japońskiego, podczas której uczestnicy poznają przykłady japońskiego alfabetu.

Kolejnym wyzwaniem będzie wielki quiz wiedzy o Kraju Kwitnącej Wiśni oraz pokaz filmów o współczesnej Japonii. Na koniec wszyscy chętni będą mogli przymierzyć kimono.

Liczba miejsc jest ograniczona, zapisy pod numerem telefonu: 85 741 64 49.

Rodzinna Niedziela w Muzeum Wojska
16 czerwca 2013 roku, godz. 13.00
Muzeum Wojska ul. J. Kilińskiego 7, Białystok

Dodaj komentarz