• 2013-06-15

Galeria Bielska promuje polską kulturę w Rydze

Do 30 czerwca w Agija Sūna Art Gallery w Rydze można oglądać wystawę pt. 2B in Bielsko-Biała. Double Pleasure from Poland zorganizowaną przez Galerię Bielską BWA w Bielsku-Białej.

Wystawa „2B in Bielsko-Biała. Double Pleasure from Poland” w Agija Sūna Art Gallery w Rydze, fot. Justyna Łabądź (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa „2B in Bielsko-Biała. Double Pleasure from Poland” w Agija Sūna Art Gallery w Rydze, fot. Justyna Łabądź (źródło: materiały prasowe organizatora)

Na wystawie można obejrzeć prace 11 współczesnych artystów polskich związanych z Bielskiem-Białą i regionem, czy to miejscem zamieszkania, czy swoją wcześniejszą działalnością. W dwóch przestrzeniach prywatnych galerii położonych w sercu starówki stołecznej Rygi – w Agija Sūna Art Gallery i Glass Art Gallery – zostały zaprezentowane prace malarskie, fotografie i obiekty. Zaproszeni do wystawy artyści reprezentują zarówno starsze pokolenie twórców posiadających znaczący dorobek, rozpoznawalny język artystyczny oparty w dużej mierze na abstrakcji, jak i młodsze pokolenie artystów eksperymentujących z różnymi technikami, sięgających w swojej twórczości po najnowsze technologie, i mimo swojego młodego wieku częstokroć mogących pochwalić się sporym dorobkiem i doświadczeniem, stypendiami, nagrodami i wystawami zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Malarstwo: Jagoda Adamus, Tamara Berdowska, Krzysztof Kokoryn, Elżbieta Kuraj, Agula Swoboda, Teresa Sztwiertnia, Bartłomiej Zygmunt Siegmund
Obiekty: Leszek Oprządek
Fotografia: Anna Bodnar, Karolina Tyrna, Małgorzata Łuczyna

Wystawa ukazuje kształt i kierunek sztuki tworzonej współcześnie w Polsce w całej jej różnorodności technicznej i tematycznej, różnymi szkołami, inspiracjami i koncepcjami; jednocześnie jest próbą syntezy pewnych stałych elementów i motywów wykorzystywanych obecnie przez polskich artystów.

Kuratorki wystawy: Agata Smalcerz, Justyna Łabądź

2B in Bielsko-Biała. Double Pleasure from Poland
Wystawę można oglądać od 3 do 30 czerwca 2013 roku
Agija Sūna Art Gallery w Rydze

 

Dodaj komentarz