• 2013-06-14

Muzeum Historii Polski na Pikniku Naukowym

Muzeum Historii Polski zaprezentuje się 15 czerwca w Warszawie na Pikniku Naukowym. Przewodnim tematem programu Muzeum będzie wczesne średniowiecze w Polsce.

Logo Muzeum Historii Polski (źródło: mat. prasowe)

Logo Muzeum Historii Polski (źródło: mat. prasowe)

Jako wódz niewielkiego słowiańskiego plemienia z początków X w. przybywasz w dziewicze rejony Wielkopolski. Twoim zadaniem jest założenie i rozwój wczesnośredniowiecznej osady oraz budowa grodu, który zadziwi Twoich sąsiadów – to temat gry planszowej, jednej z atrakcji proponowanych przez Muzeum Historii Polski podczas 17. Pikniku Naukowego w najbliższą sobotę.

Przewodnim tematem programu Muzeum jest wczesne średniowiecze w Polsce. Oprócz gry będzie można przy pomocy specjalistów wytyczyć granice dawnego państwa i przez to poznać pracę historyka mediewisty. Atrakcją stoiska będą inscenizacje teatralne. Aktorzy Teatru Wolandyjskiego wcielą się w role czeskiej księżny Dobrawy i brata Mieszka Czcibora. Dojdzie do kłótni o …religię. Do akcji będą mogli włączyć się widzowie.

Dla dzieci przygotowano specjalne kolorowanki (też z książęcą parą). Panie natomiast zobaczą, jak wyglądały średniowieczne suknie.

Stoisko nr 15, Stadion Narodowy w Warszawie (Al. Poniatowskiego 1)
15 czerwca 2013 roku, w godz. od 11.oo do 20.oo

Dodaj komentarz