• 2013-06-14

Kijek i Adamski w Kolonii Artystów

Do 18 sierpnia w Kolonii Artystów w Gdańsku można oglądać wystawę prac duetu Kijek / Adamski realizowaną w ramach projektu WRZESZCZ ART!

Kijek/Adamski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kijek/Adamski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Kijek / Adamski – duet kreatywny odpowiedzialny za prace w szeroko pojętej technice wideo oraz eksperymenty formalne z pogranicza warsztatu filmowego, projektowania graficznego i tzw. Video-artu. W ramach projektu WRZESZCZ ART! zaprezentowane zostaną wybrane prace z twórczości duetu.

Projekt WRZESZCZ ART! to cykliczny projekt artystyczny o charakterze długofalowym. Pierwsza edycja odbyła się w roku 2011 – została powołana Galeria 6,21, udział wzięli: Julita Wójcik, Jacek Niegoda, Ania Witkowska, Adam Witkowski, Piotr Wyrzykowski. W roku 2012 do projektu zostali zaproszeni: Aleksandra Wenta i Alicja Karska, Maciej Chodziński, Maciej Salomon, Dorota Walentynowicz, Wojciech Zamiara, Hubert Czerepok, Urszula Wasielewska. Głównym celem projektu jest prezentowanie i gromadzenie prac wideo artystów, tak aby powstała swoista kolekcja – archiwum edukacyjne dostępne dla każdego.

WRZESZCZ ART! to przybliżenie kontekstu społecznego w sztuce współczesnej, jak również ukazanie różnorodności jej form i tematyki. Konfrontacja artystów o tak zróżnicowanym podejściu do sztuki i materii, w której tworzą, zapewni wielostronność ujęcia i przedstawienia zagadnień związanych z twórczością artystyczną. Projekt WRZESZCZ ART! ma na celu poprzez sztukę wideo oraz wymianę doświadczeń artystów wideo mieszkających w kraju i w Europie oraz popularyzację i zachęcenie do udziału w życiu kulturalnym miasta.

Kijek / Adamski | WRZESZCZ ART!
8 czerwca – 18 sierpnia 2013 r.
Kolonia Artystów
Gdańsk

Dodaj komentarz