• 2013-06-14

Fotograficzne emocje w Klubie Gradient

Od 16 czerwca we wrocławskim Klubie Gradient będzie można oglądać wystawę zbiorową fotografii pt. Było nie było.

Fot. Norbert Wawrzyniak (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Norbert Wawrzyniak (źródło: materiały prasowe organizatora)

Było nie było to zbiorowa wystawa fotografii siedmiu osób. Łączy ich chęć ukazywania uczuć i nastrojów w swoich pracach. Wykonali je głownie techniką analogową, jednak każde z nich przedstawia inne emocje: spokój, napięcie, radość i strach. Różnorodność tematów: architektura, portrety, martwa natura oraz kompozycje jak obrazy senne, czyni wystawę podróżą przez sale krzywych zwierciadeł. Podróżą w świat rzeczywisty i fikcyjny, otaczający nas i ten ze snów.

Eugeniusz Józefowski urodził się w 1956 roku w Skarżysku – Kamiennej. Uprawia malarstwo, grafikę i fotografię. Zajmuje się również książką artystyczną. Jest autorem ponad setki książek unikatowych. Prowadzi warsztaty twórcze w Polsce, Niemczech, Holandii. Od 1983 roku jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków oraz profesorem zwyczajnym na dwóch wyższych uczelniach i współpracownikiem Jeleniogórskiej Szkoły Fotografii. Mieszka pod Wrocławiem we wsi Krępice.

Norbert Wawrzyniak urodził się na początku lat 70-tych, XX wieku w Wałbrzychu, gdzie mieszka i pracuje. Na co dzień zajmuje się projektowaniem i składem graficznym oraz fotografią. Jego przygoda z fotografią zaczęła się jeszcze kiedy jego ojciec w pseudo ciemni – łazience wyczarowywał obraz na papierze. Kiedy zaczął fotografować, najczęściej dokumentował to co uważał, że warto zatrzymać i na przykład przywieść ze sobą po odbytej podróży. W 2012 roku ukończył Wyższe Studium Fotografii w Jeleniej Górze.

Fot. Alicja Kołodziejczk, „Świadomość wyzwolona przez przedmiot” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Fot. Alicja Kołodziejczk, „Świadomość wyzwolona przez przedmiot” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Alicja Kołodziejczyk jest studentką Jeleniogórskiej Szkoły Fotografii w Jeleniej Górze. Od 2012 roku realizuje projekt Martwe Natury w Muzeum Przyrodniczym w Jeleniej Górze. Jelenia Góra to miasto w którym mieszka i fotografuje.

Marcin Kiełbiewski fotografuje od piętnastego roku życia. Dla niego ważne jest dla mnie światło, nastrój jaki znajduję w różnych miejscach. Ukończył Wyższe Studium Fotografii w Jeleniej Górze. Obecnie mieszka w Warszawie gdzie zajmuje się fotografia i kreacja.

Halina Morcinek w 2000 roku ukończyła Wyższe Studium Fotografii, dyplom pod kierunkiem dr. Adama Soboty. Fotografią zajmuje się od początku lat dziewięćdziesiątych. Pasjonuje sie pejzażem, portretem, a przez ostatnie lata pracuję nad zestawem zdjęć wykonywanych w jednym miejscu, którym jest Esseńska koksownia. Ten zestaw wciąż rozbudowuje, jest on samodoskonaleniem sztuki widzenia i analizy samego obrazu. Fotografuje analogowo, digitalnie, a ostatnio także camera obscura. Jest od 2010 roku członkiem ZPAF, obecnie mieszkam i pracuje w Niemczech.

Monika Wiktorow pochodzi ze Szprotawy, jestem absolwentka Wyższego studium Fotografii w Jeleniej Górze.

Magda Borowicz zdjęcia robiła będąc nastolatką. Jednak do fotografii dojrzewała stopniowo. Na żywo (dosłownie i w przenośni) zetknęła się z nią w 2006 r. poprzez warsztaty prowadzone przez Ewę Andrzejewską i Wojciecha Zawadzkiego w Schronisku Samotnia w Karkonoszach. Zajmuje się głównie fotografia analogową. Na swoich pracach pokazuje uczucia, miejsca, ludzi. Mieszka w Oławie gdzie pracuję jako księgowa. Wyższe studium Fotografii ukończyła w 2012 r.

Było nie było
Wernisaż: 16 czerwca 2013 roku, godz. 16.00
Wystawę można oglądać do 10 sierpnia 2013 roku
Klub Gradient
Plac Solny 16
Wrocław

Dodaj komentarz