Architektura Muzyki

21 czerwca w Filharmonii Krakowskiej odbędzie się konferencja pt. Architektura Muzyki stanowiąca kontynuację pierwszej części 12. Międzynarodowego Triennale Architektury.

Konferencja „Architektura muzyki” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Konferencja „Architektura muzyki” (źródło: materiały prasowe organizatora)

Konferencja stanowi kontynuację pierwszej części 12. Międzynarodowego Triennale Architektury, które odbyło się w 2012 r. Realizowana jest przy wsparciu Województwa Małopolskiego i Gminy Miejskiej Kraków, jako część projektu pn. Społeczne i rozwojowe funkcje architektury – kształtowanie urbanistyki miast. Od wolnych przestrzeni użytkowych do rewitalizacji poprzez kulturę. Architektura Muzyki – obiekty dla muzyki.

W czasie konferencji planowana jest prezentacja nagrodzonych prac konkursowych Konkursu na ideowo–studialną koncepcję urbanistyczno–architektoniczną Centrum Muzyki w Krakowie, dyskusja w gronie zaproszonych ekspertów, relacja z naukowo–badawczego wyjazdu do Amsterdamu, a także prezentacja i promocja książki Szlakami dziedzictwa. Architektura krakowska lat 1956-2000. Wybrane przykłady.

Dyskusja odbywać się będzie na tle wystawy prac konkursowych oraz wystawy Śladami architektury muzyki z SARP – Amsterdam i organizatorzy mają nadzieję że stanie się kolejną inspiracją i prowokacją artystyczną dotyczącą kształtu i potrzeby zbudowania w Krakowie obiektów poświęconych muzyce.

Architektura Muzyki
21 czerwca 2013 r., godz. 16.00
Sala Złota
Filharmonii Krakowskiej im. Karola Szymanowskiego, ul. Zwierzyniecka 1
Kraków

Dodaj komentarz