• 2013-06-13

Miasto movie latem

Od czerwca do sierpnia zmieni się nieco formuła cyklu Miasto movie organizowanego przez lubelskie Warsztaty Kultury.

Miasto movie latem (źródło: materiały prasowe organizatora)

Miasto movie latem (źródło: materiały prasowe organizatora)

Organizatorzy cyklu przygotowują serię specjalnych, wakacyjnych pokazów. Przez te trzy letnie miesiące, nie ruszając się z Lublina, można będzie odbyć wyjątkową podróż zarówno po ciekawych miastach, jak również po gatunkach filmowych. Filmy jak zwykle będą prezentowane we środy i zgodnie z ideą kina letniego będą to bardzo różnorodne propozycje.

Podczas podróży filmowej widzowie odwiedzą wielkie metropolie, ale też małe miasteczka gdzieś na krańcach świata. Na ekranie pojawią się miasta współczesne, obok nich miasta przyszłości, jak również te dawne, gdzie ciągle czuć oddech wielkiej historii. Pokazane zostaną obrazy oparte na faktach, ale też te całkowicie, fantastycznie zmyślone. Widzowie zgłębią specyfikę kina kryminalnego i science fiction, zanurzą się w świat musicalu, westernu i filmu gangsterskiego, pośmieją się na komediach i przestraszą na horrorach. Poznają historie ciekawych ludzi i niezwykłych zdarzeń.

Letnia odsłona cyklu Miasto movie przyniesie bez wątpienia wiele niespodzianek, artystycznych wrażeń i wzruszeń, ale także dobrej zabawy. Kino w swojej genezie było rozrywką, z czasem nabierając znamion sztuki wysokiej. Będziemy zatem starać się uchwycić obydwa te oblicza X muzy.

Miasto movie latem
Czerwiec – sierpień, każda środa o godz. 19.00
Warsztaty Kultury
Lublin

Dodaj komentarz