From Fashion To Art

8 czerwca w ogrodzie restauracji Luminaa na krakowskim Kazimierzu, odbył się performance From Fashion To Art. 

From Fashion To Art (źródło: materiały prasowe organizatora)

From Fashion To Art (źródło: materiały prasowe organizatora)

Autorka i pomysłodawczyni widowiska, projektantka mody Joanna Hawrot, utwierdziła widzów w przekonaniu, że moda i sztuka to dziedziny nieprzerwanie ze sobą związane.

Dzięki wyjątkowo emocjonalnej interpretacji choreografii, dwójka młodych tancerzy – Dominika Kowal oraz Filip Kowal, przeniosła oglądających do innej rzeczywistości. Metafizyczna relacja bohaterów, warunkująca i wykluczająca ich wspólną egzystencję, wprowadziła licznie zgromadzoną widownię w stan refleksji i rozmarzenia. Tancerzom ubranym w projekty Joanny Hawrot towarzyszył pokaz retrospektywnej narracji filmowej autorstwa Krzysztofa Hawrota oraz przejmująca muzyka.

Połączenie multimedialnej projekcji, eksperymentalnego tańca współczesnego oraz minimalistycznego i surowego otoczenia zaowocowało wkroczeniem uczestników wydarzenia w nieprzeciętną przestrzeń performatywną. Historia kochanków, opowiedziana na kilku płaszczyznach: ciała, kostiumu, dźwięku i obrazu, zelektryzowała poszukiwaczy artystycznych wrażeń.

Joanna Hawrot to nowoczesna marka modowa sygnowana imieniem i nazwiskiem krakowskiej projektantki. Jej charakterystyczny styl to mariaż futurystycznych i stylizowanych elementów, efekt traktowania mody jako pełnoprawnej dziedziny sztuki. Tematyczne cykle kolekcji prezentowane w formie artystycznych instalacji, realizują filozofię marki From Fashion To Art. Marka Joanna Hawrot dostępna jest w autorskim atelier projektantki znajdującym się w Krakowie oraz w wybranych butikach on-line na całym świecie.

Instalacja From Fashion To Art
8 czerwca 2013 r., godz. 21.00
Ogród Restauracji Luminaa, ul. Kupa 24
Kraków

Dodaj komentarz