Ebola Ape – projekt z gorylem w roli głównej

12 lipca w CSW Łaźnia w Gdańsku zostanie zaprezentowany audio-wizualny projekt stworzony przez goryla o imieniu Ebo pt. Ebola Ape. Wydarzenie odbędzie się w ramach Galerii Zewnętrznej Miasta Gdańska.

Ebola Ape, fot. Dominik Staniszewski (źródło: materiały prasowe organizatora)

Ebola Ape, fot. Dominik Staniszewski (źródło: materiały prasowe organizatora)

∑BOL▲ ▲P∑ (Ebola Ape) to audio-wizualny projekt stworzony przez goryla o imieniu Ebo. Jego muzyka oparta jest w dużej mierze na delikatnych samplach, silnie przetworzonych partiach wokalnych i płynących niczym we mgle syntezatorach. Stylistycznie to kolaż gatunków. Ebola czerpie inspiracje z tak wielu stron, że ciężko jego muzykę zaszufladkować. Porównywany bywa do takich artystów jak Burial, oOoOO czy Holy Other. Podczas występu w CSW Łaźnia ∑BOL▲ ▲P∑ zaprezentuje swoje najnowsze kompozycje używając samplera i kontrolera midi.

Galeria Zewnętrzna Miasta Gdańska to projekt artystyczny dla gdańskiej dzielnicy Dolne Miasto, gdzie zlokalizowane jest Centrum Sztuki Współczesnej Łaźnia. Współdziałając w zakresie wieloletniego planu rewitalizacyjnego, wspieramy proces transformacji społecznej i architektonicznej zaniedbanej dzielnicy. Na projekt składają się: międzynarodowy konkurs mający na celu stworzenie kolekcji trwałych dzieł sztuki na terenie Dolnego Miasta, szeroko pojęte działania edukacyjne oraz akcje artystyczne w przestrzeni miejskiej.

W ramach GZMG w sezonie letnim organizatorzy proponują serię wydarzeń muzycznych zrealizowanych w przestrzeni Dolnego Miasta, w nietypowych lokalizacjach, poza murami galerii. Organizatorzy chcą stworzyć miejsca sprzyjające spotkaniom społeczności lokalnej oraz gości z innych części miasta lub osób odwiedzających Gdańsk w sezonie letnim.

Ebola Ape
Galeria Zewnętrzna Miasta Gdańska, Dolne Miasto
Prezentacja projektu odbędzie się 12 lipca 2013 roku o godzinie 20.00
CSW Łaźnia
ul. Jaskółcza 1
Gdańsk

Dodaj komentarz