• 2013-06-13

18 spotkań przy stole

28 czerwca swoją premierę mieć będzie film 18 spotkań przy stole w reżyserii Jorge Coiry.

Kadr z filmu „18 spotkań przy stole” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Kadr z filmu „18 spotkań przy stole” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Uliczny muzyk usiłujący odzyskać straconą miłość, dwóch skacowanych przyjaciół przy śniadaniu, aktor gotujący dla ukochanej, która nigdy nie przychodzi, dwóch kochanków ukrywających się przed światem, kucharka marząca o karierze piosenkarki, zagubiony Macedończyk, starsi państwo jedzący w milczeniu… Wszystkie te historie łączą się w jedną krążącą nieustannie wokół stołu i jedzenia.

Jeden dzień, 6 śniadań, 6 obiadów, 6 kolacji i 6 historii starych i nowych miłości: tych szczęśliwych, tych, którym nie daje się szansy oraz tych, które już wygasły. Układanka z uczuć wielu różnych postaci, które łączy jeden cel: szczęście.

Pokazywany premierowo w ramach 13. edycji Tygodnia Kina Hiszpańskiego wzbudził niemało emocji, a pokazy odbyły się przy pełnych salach. Zrealizowany na ulicach i we wnętrzach magicznego Santiago de Compostela z plejadą znanych hiszpańskich aktorów, m.in. Luis Tosar (Nawet deszcz, Poniedziałki w słońcu), Cristina Brondo (Smak życia) oraz Sergio Peris-Mencheta (Rodzina Borgiów), łączy w jedną kilka historii o życiu, miłości i… jedzeniu.

18 spotkań przy stole (18 comidas)
Reż. Jorge Coira
Dystrybucja: AP Mañana
W kinach od 28 czerwca 2013 r.

Dodaj komentarz