• 2013-06-12

Marcin Liber o Stevie Jobsie w Starym Teatrze

21 i 22 czerwca na Scenie Kameralnej Starego Teatru w Krakowie odbędą się premierowe pokazy spektaklu Być jak Steve Jobs. Bohaterowie polskiej transformacji. Ballada o lekkim zabarwieniu heroicznym na podstawie tekstu Michała Kmiecika, w reżyserii Marcina Libera.

Być jak Steve Jobs, reż. Marcin Liber – plakat (źródło: materiały prasowe)

Być jak Steve Jobs, reż. Marcin Liber – plakat (źródło: materiały prasowe)

Być jak Steve Jobs nie jest teatralizowaną biografią szefa i guru firmy Apple – Steva Jobsa. Dla Marcina Libera – reżysera, Michała Kmiecika – dramaturga oraz zespołu Narodowego Starego Teatru to próba zmierzenia się z żywą historią polskiej transformacji ustrojowej i ekonomicznej.

Spektakl jest równoległą historią polskich przemian oraz rozwoju kariery Jobsa.

To podjęcie dyskusji na temat zmian, jakie zaszły w Polsce od 1989 roku, z perspektywy trzech pokoleń – ludzi, którzy budowali polski turbokapitalizm, 40-latków, którzy kontestowali zmiany, a dziś sięgają po władzę oraz pokolenia wychowanego w nowych realiach, które otwarcie zadają pytania o błędy popełnione w procesie transformacji i sugeruje potrzebę rozliczeń i zmian.

Spektakl jest częścią realizowanego przez Stary Teatr w drugiej części sezonu 2012/2013 programu BIO.S, którego tematem jest człowiek rozumiany jako jedność w pewnym określonym układzie.

BYĆ JAK STEVE JOBS. Bohaterowie polskiej transformacji. Ballada o lekkim zabarwieniu heroicznym, Michał Kmiecik
reżyseria: Marcin Liber
scenografia: Mirek Kaczmarek
kostiumy: Grupa Mixer
muzyka: Filip Kaniecki alias MNSL
obsada: Anna Dymna / Ewa Kaim / Ewa Kolasińska / Katarzyna Krzanowska / Justyna Wasilewska (gościnnie) / Mieczysław Grąbka / Marcin Kalisz / Paweł Kruszelnicki / Wiktor Loga-Skarczewski / Adam Nawojczyk / Jacek Romanowski
inspicjent: Zbigniew S. Kaleta
sufler: Marta Baster-Górecka

Premiera: 21 i 22 czerwca 2013 roku
Scena Kameralna (ul. Starowiślna 21)
Stary Teatr w Krakowie

Dodaj komentarz