• 2013-06-11

Trans, nowy film Danny’ego Boyle’a

Od 14 czerwca na ekranach polskich kin pojawi się Trans – nowy film Danny’ego Boyle’a, twórcy Trainspotting i Slumdog. Milionera z ulicy.

James McAvoy w filmie „Trans” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

James McAvoy w filmie „Trans” (źródło: materiały prasowe dystrybutora)

Simon (James McAvoy) to licytator sztuki, który dołącza do złodziei, żeby ukraść obraz wart miliony dolarów. W trakcie kradzieży doznaje urazu i traci przytomność – po przebudzeniu się odkrywa, że stracił pamięć i nie wie, gdzie schował skradzione dzieło sztuki.

Kiedy przywódca gangu (Vincent Cassel) dochodzi do wniosku, że tortury nie pomogą wyciągnąć z Simona informacji, zatrudnia hipnoterapeutkę (Rosario Dawson). Kobieta zgłębia podświadomość Simona, co prowadzi do zatarcia granic między pożądaniem, rzeczywistością, a sugestią.

Danny Boyle (reżyseria) jest twórcą takich filmów jak Płytki grób, Trainspotting, 28 dni później, Niebiańska plaża czy Slumdog : Milioner z ulicy. Zaczynał w teatrze – reżyserował m.in. sztuki Victory, The Genius czy Saved. Jego filmy zbierają najważniejsze nagrody filmowy – Oscary, BAFTA, Złote Niedźwiedzie. Mają status kultowych – szczególnie Trainspotting, które jest jednym z najbardziej kasowych brytyjskich filmów wszechczasów.

Trans
Reżyseria: Danny Boyle
Obsada: James McAvoy, Vincent Cassel, Rosario Dawson
Dystrybucja: Imperial Cinepix
W kinach od 14 czerwca

Dodaj komentarz