• 2013-06-11

Trwa Spotkanie Teatrów Narodowych w Warszawie

Do 19 czerwca potrwa trzecia edycja festiwalu Spotkanie Teatrów Narodowych – Warszawa 2013. Zaproszenia na festiwal przyjęły czołowe europejskie sceny z przedstawieniami wybitnych – choć nie zawsze jeszcze znanych polskiej publiczności – reżyserów.

Sonata widm, reż. Mats Ek, fot. Soren Wilks (źródło: mat. prasowe)

Sonata widm, reż. Mats Ek, fot. Soren Wilks (źródło: mat. prasowe)

Po raz pierwszy zagości na festiwalu legendarny Królewski Teatr Dramatyczny ze Sztokholmu ze swoją rewelacją ubiegłego sezonu: Sonatą widm Augusta Strindberga w inscenizacji jednego z największych europejskich choreografów Matsa Eka. 14 czerwca o godz. 16.00 na scenie Studio odbędzie się także spotkanie z Matsem Ekiem.

Mats Ek – jeden z najwybitniejszych europejskich choreografów, nieco mniej znany jako reżyser przedstawień dramatycznych. Jego brawurowa inscenizacja Sonaty widm Augusta Strindberga w Królewskim Teatrze Dramatycznym stała się w Sztokholmie sensacją ubiegłego sezonu.

prowadzenie: Jadwiga Majewska, Aleksander Laskowski
współorganizator: Instytut Muzyki i Tańca

Na zakończenie festiwalu wystąpi stały partner teatru, petersburski Teatr Aleksandrinski z przedstawieniem Walerija Fokina: Liturgią Zero według prozy Dostojewskiego.

Spotkanie Teatrów Narodowych – Warszawa 2013
Od 3 do 19 czerwca 2013 roku
Teatr Narodowy w Warszawie

Dodaj komentarz