• 2013-06-11

Michał Pietrzak o pojmowaniu przestrzeni

Do 1 lipca w Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku można oglądać wystawę fotografii i video Michała Pietrzaka pt. Habitat.

Wystawa prac Michała Pietrzaka pt. „Habitat” w Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku (źródło: materiały prasowe organizatora)

Wystawa prac Michała Pietrzaka pt. „Habitat” w Muzeum Ziemi Kłodzkiej w Kłodzku (źródło: materiały prasowe organizatora)

Koncepcje przestrzeni ewoluują wraz z rozwojem świadomości, postępem myśli. W każdym przypadku jednak postrzegana przestrzeń stanowi zewnętrzne odbicie naszej wewnętrznej konstytucji. Pojmowanie przestrzeni, tak samo zresztą jak i czasu, oparte jest o dyspozycję umysłu, który warunkowany jest własną strukturą, ale i własnymi ograniczeniami. Żyjemy w przestrzeni, ale przecież i ona przenika nas, całe nasze istnienie. Warto też zauważyć, że choć często kreujemy przestrzeń, to i ona określa zwrotnie nasze odczuwanie rzeczywistości – tej codziennej, pragmatycznej, ale i tej mitycznej, także abstrakcyjnej.

Piotr Komorowski

Michał Pietrzak urodzony w 1977 r. w Bystrzycy Kłodzkiej. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Absolwent Wydziału Grafiki i Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Geperta we Wrocławiu, Wyższego Studium Fotografii w Jeleniej Górze oraz Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej. Twórczo wypowiada się głównie za pomocą fotografii oraz video. Wykorzystuje te media instrumentalnie, traktując je jako narzędzia do realizacji własnych zamierzeń koncepcyjnych: fotografia nie ukazuje rzeczywistości, fotografia ją kreuje.

Michał Pietrzak, Habitat
Wystawę można oglądać od 17 maja do 1 lipca 2013 roku
Muzeum Ziemi Kłodzkiej
ul. Łukasiewicza 4
Kłodzko

Dodaj komentarz