• 2013-06-11

Hiszpańska (r)ewolucja w Krakowie

18 czerwca o godz. 18.00 w Instytucie Cervantesa w Krakowie odbędzie się wykład Bartosza Haducha i Michała Haducha poświęcony najnowszej architekturze Hiszpanii.

„Architectourism 01 Hiszpania”, Bartosz Haduch, Michał Haduch (źródło: materiały prasowe autora)

„Architectourism 01 Hiszpania”, Bartosz Haduch, Michał Haduch (źródło: materiały prasowe autora)

Wykład Hiszpańska (r)ewolucja, poświęcony najnowszej architekturze Hiszpanii, poprowadzą Bartosz Haduch i Michał Haduch – autorzy Architectourism 01. Hiszpania – pierwszego w Polsce przewodnika po współczesnej architekturze Hiszpanii, zdobywcy Nagrodą Magellana dla najlepszej publikacji turystycznej za rok 2012 w kategorii album.

Bartosz Haduch – architekt, nauczyciel akademicki, publicysta, laureat kilkudziesięciu konkursów architektonicznych, autor licznych publikacji w międzynarodowych i ogólnopolskich czasopismach związanych z tematyką architektury, sztuki i designu. Po studiach i praktyce zawodowej w Holandii, Hiszpanii i Austrii rozpoczął działalność projektową w Krakowie. Od 2007 roku prowadzi grupę projektową NArchitekTURA, łączącą działania z zakresu urbanistyki, architektury, projektowania krajobrazu, architektury wnętrz, designu i grafiki. NArchitekTURA w 2010 roku została uznana przez magazyn Wallpaper za jedną z trzydziestu najciekawszych młodych pracowni na świecie.

Michał Haduch – z wykształcenia ekonomista, specjalista nauk politycznych, z wyboru dziennikarz, fotograf i podróżnik. Po odbyciu studiów, staży i wizyt stypendialnych w Brukseli, Strasburgu, Sewilli i Barcelonie, od 2008 roku prowadzi teoretyczny dział NArchitekTURY związany z badaniami i publikacjami. Jest autorem publikacji w międzynarodowych i ogólnopolskich magazynach m. in. Mark Magazine, Wallpaper, World Architecture, Architektura&Biznes i Vox Design.

Hiszpańska (r)ewolucja
18 czerwca 2013 r., godz. 18.00
Instytut Cervantesa
Kraków

Dodaj komentarz