• 2013-06-08

Polish Design Focus w Berlinie

Do 9 czerwca w Berlinie, w ramach 11. edycji DMY International Design Festival, można oglądać wystawę Polish Design Focus. 

Plopp, proj. Oskar Zięta (źródło: materiały prasowe organizatora)

Plopp, proj. Oskar Zięta (źródło: materiały prasowe organizatora)

Polska jest oficjalnym gościem 11. edycji DMY International Design Festival. W dniach od 5 do 9 czerwca 2013 roku polscy projektanci, szkoły wyższe i przedsiębiorstwa związane z branżą wzornictwa prezentują międzynarodowej publiczności nowatorskie pomysły, prototypy oraz rozwój i procesy produkcji.

Inicjatywa Polish Design Focus ma na celu promocję polskiego wzornictwa przemysłowego i Polski jako kraju innowacyjnego, z dynamicznie rozwijającą się branżą kreatywną. Projekt opiera się na prezentacjach wybranych polskich twórców, zespołów i kolektywów, szkół projektowania, firm i instytucji.

DMY International Design Festival to najważniejszy niemiecki festiwal wzornictwa który prezentuje nowe trendy, koncepcje wyznaczające kierunki rozwoju współczesnego wzornictwa projektowego. Co roku festiwal odbywa się na powierzchni ponad 14.000 m², w hangarach na terenie dawnego lotniska Tempelhof w Berlinie, gdzie prezentuje się ponad 700 wystawców z 30 państw. Festiwal odwiedza każdorazowo ponad 30.000 potencjalnych klientów oraz osób zainteresowanych tematyką dizajnu.

DMY International Design Festival 
5-9 czerwca 2013 r.
Berlin

Dodaj komentarz