• 2013-06-08

Changing The Face 2013 Rotunda Warsaw

4 czerwca został ogłoszony międzynarodowy konkurs architektoniczny Changing The Face 2013 Rotunda Warsaw na koncepcję modernizacji budynku warszawskiej Rotundy.

Changing The Face 2013 Rotunda Warsaw (źródło: materiały prasowe organizatora)

Changing The Face 2013 Rotunda Warsaw (źródło: materiały prasowe organizatora)

PKO Bank Polski we współpracy z firmą DuPont, Warszawskim Oddziałem Stowarzyszenia Architektów Polskich, Polish Green Building Council i portalem Architizer.com ogłasza międzynarodowy konkurs architektoniczny na koncepcję modernizacji budynku warszawskiej Rotundy i stworzenie wokół budynku atrakcyjnego terenu publicznego, który stanie się dynamicznym miejscem spotkań i soczewką ogniskującą życie miasta.

Rotunda jest istotnym elementem założenia zespołu architektoniczno-urbanistycznego zrealizowanego w latach 1962-1969, wg projektu Zbigniewa Karpińskiego z zespołem. Projekt realizacyjny był kontynuacją pracy nagrodzonej w konkursie architektonicznym w 1958 roku. Od tego czasu w Rotundzie znajduje się oddział PKO Banku Polskiego, największego banku w Europie Centralnej.

Zmodernizowana Rotunda powinna zachować niepowtarzalną atmosferę odzwierciedlającą jej pomnikowy charakter. Projekty będą oceniane na podstawie jakości rozwiązań, ich relacji z otoczeniem i dbałości o detale.

Changing The Face 2013 Rotunda Warsaw
Ostateczny termin rejestracji: 15 lipca 2013 r.
Ostateczny termin nadsyłania prac: 19 sierpnia 2013 r., godz. 23.59 CET

Dodaj komentarz